14:25
Відбулася ХХІІ міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація» (ФОТО, ВІДЕО)
|
|
У ХХІІ міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» взяли участь 39 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Серед учасників конференції – науковці з Інституту українознавства імені І. Крип’якевича та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Інституту Центрально-Східної Європи у Любліні (Польща), Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Донецького обласного художнього музею, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Калузького обласного художнього музею (Росія), Національного художнього музею Республіки Білорусь, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії та інші. Доповіді та повідомлення учасників конференції опубліковані у науковому збірнику Волинська ікона: дослідження та реставрація. Науковий збірник. Випуск 22. Матеріали ХХІІ міжнародної наукової конференції, м. Луцьк, 21 – 22 жовтня 2015 року. Упоряд. Т. Єлісєєва, Є. Ковальчук. – Луцьк, 2015. Видання ілюстроване кольоровими світлинами, більшість яких публікується вперше. У перший день конференції у Волинському краєзнавчому музеї відбулося пленарне засідання та відкриття виставки «Владика Андрей», яка присвячена 150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. На виставці представлені унікальні пам’ятки – меморіальні речі митрополита, твори сакрального мистецтва зі збірки «Студіон» Музею сакрального мистецтва ім. о. Антона Петрушевича Львівської архієпархії УГКЦ. У відкритті виставки взяв участь директор музею, доктор богослов’я єрм. Севастіян Дмитрух. Учасникам конференції було представлене видання із серії про видатних музейників України «Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах». – Харків: видавець Савчук О., 2015 р. У другий день конференція продовжила роботу у Музеї волинської ікони. Її учасники ознайомилися з пам’ятками волинського іконопису, що були відреставровані у 2014-2015 роках реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Під час роботи конференції відбулася презентація 2 частини каталогу «Волинська ікона XVII – XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею». Автори-упорядники провідні наукові співробітники Музею волинської ікони А. Вигоднік, С. Василевська. Фото В.Шуліки |
|
|
Всього коментарів: 0 | |