Головна » 2020 » January » 8 » Вічна пам’ять…
12:16
Вічна пам’ять…
Вічна пам’ять…

5 січня, на 84 році життя, обірвалася земна дорога Олександри Володимирівни Нагорної – ветерана музейної справи Волині, колишнього працівника Волинського краєзнавчого музею.

Колектив Волинського краєзнавчого музею та музейні працівники Волині щиро сумують з приводу тяжкої втрати. Разом з рідними і близькими розділяємо біль непоправної втрати та щиро сумуємо з приводу нашого спільного горя. Світла пам’ять про Олександру Володимирівну Нагорну назавжди залишиться з нами.

Довідково:
Нагорна Олександра Володимирівна народилася 30 березня 1936 року. У 1952–1956 роках навчалася у Луцькому педагогічному училищі, а з 1956 по 1961 роки у Луцькому педагогічному інституті імені Лесі Українки на історико-філологічному факультеті.

Трудову діяльність розпочала у 1961 році вчителькою історії в селі Городище Луцького району, з 1962 по 1964 рік працювала вихователькою дитячих садків в місті Луцьку, а з 1964 року – на посаді наукової співробітниці у Волинському краєзнавчому музеї.

У 1974 році очолила новостворений методичний відділ, який проводив активну роботу по створенню мережі громадських музеїв в області. З 1982 року переведена на посаду завідувачки відділу історії радянського суспільства. Після досягнення пенсійного віку, до 2003 року працювала науковою співробітницю методичного відділу.

За 40 років роботи у Волинському краєзнавчому музеї Олександра Володимирівна зробила вагомий внесок у становлення та розбудову музейної мережі області. При її безпосередній участі були створені експозиції багатьох державних та громадських музеїв Волині, зокрема: Камінь-Каширського, Любомльського та Маневицького краєзнавчих музеїв, Володимир-Волинського, Іваничівського, Кортеліського та Нововолинського історичних музеїв, Лобненського та Лопатенського музеїв партизанської слави, Рокинівського музею історії сільського господарства Волині, Музею академіка Михайла Кравчука в с.Човниця (Ківерцівський р-н), музею сенаторки Левчанівської в с.Линів (Локачинський район) та багатьох інших. Приймала вона участь і у всіх пребудовах експозиції обласного краєзнавчого музею.

За самовіддану сумлінну працю Нагорна О.В. була нагороджена медаллю «Ветеран праці», неодноразово відмічалася почесними грамотами Волинського краєзнавчого музею, обласного управління культури, Волинської облдержадміністрації та Міністерства культури України.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 260 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]