Головна » 2019 » June » 14 » VІ Всеукраїнська наукова конференція «Волинський музей: історія і сучасність», присвячена 90-річчю Волинського краєзнавчого музею
22:03
VІ Всеукраїнська наукова конференція «Волинський музей: історія і сучасність», присвячена 90-річчю Волинського краєзнавчого музею
VІ Всеукраїнська наукова конференція «Волинський музей: історія і сучасність», присвячена 90-річчю Волинського краєзнавчого музею

14 червня 2019 року відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Волинський музей: історія і сучасність», організована Волинською обласною радою, управлінням культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації та Волинським краєзнавчим музеєм в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016–2020 роки.

16 червня 2019 року виповнюється 90 років від часу заснування Волинського краєзнавчого музею – головного музею Волинської області, найбільшого і найдавнішого з нині діючих музеїв Волині, спадкоємця Волинського музею, створеного у 1929 році. З часу відкриття музей був і залишається провідною інституцією культурного життя регіону, визнаним науково-дослідницьким центром зі збору, збереження, дослідження та популяризації пам’яток історико-культурної спадщини Волині. На кожному історичному етапі розвитку його працівники розширювали та урізноманітнювали коло своєї професійної діяльності, реагуючи на виклики часу та потреби суспільства.

Конференцію відкрила Оксана Важатко – директорка Волинського краєзнавчого музею.

Привітати учасників конференції завітали Ольга Чубара – начальниця управління культури, з питань релігій та національностей Волинської облдержадміністрації, Богдан Каліш – завідувач відділу промоції міста Управління туризму та промоції Луцької міської ради, Геннадій Бондаренко – кандидат історичних наук, професор, завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, а також науковці, краєзнавці та працівники музеїв області.

Не обійшлося і без гарних подарунків музею.

У VІ Всеукраїнській науковій конференції зголосилися взяти участь понад 50 вчених, істориків, краєзнавців, музейних працівників та реставраторів. Свої дослідження та досвід у галузі вивчення, збереження та дослідження музейних предметів, історії музейної справи представили фахівці з вищих навчальних закладів, музеїв, реставраційних установ, заповідників та ін. Це, зокрема, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Луцький національний технічний університет, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти, Волинський та Рівненський краєзнавчі музеї, Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Львівська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки, Центр туризму, спорту та екскурсій управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та інші.

Видано науковий збірник матеріалів конференції, до якого включено доповіді про роль та місце Волинського краєзнавчого музею в історії українського музейництва, у збереженні, дослідженні та популяризації історико-культурної спадщини нашого народу, про формування та каталогізацію його фондових колекцій, з історії створення і діяльності музеїв – відділ Волинського краєзнавчого музею, з актуальних питань музейної справи, археології, культури, етнографії та природи волинського краю. Крім того, у збірнику вміщено статті учасників Восьмого круглого столу «Музейна справа на Волині: історія, теорія і практика» (м. Луцьк, 16 травня 2018 року) і Дев’ятого круглого столу «Музей ХХІ століття: стан і тенденції» (м. Луцьк, 16 травня 2019 року). Видання ілюстроване фотографіями, більшість з яких публікується вперше.

Під час роботи конференції гості та її учасники взяли участь у презентаціях виставки «Етнографічні фото» та путівника-проспекту «Волинський краєзнавчий музей і його відділи-музеї в Луцьку», оглянули виставки, відкриті до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею: «Віддзеркалення» (Надходження до музею різних років. 1929–2019), «Скарби і скарбнички», «Музейники: Ян Фітцке. Три роки у Волинському музеї», «Багнети армій світу».

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 577 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]