Головна » 2016 » April » 29 » Великдень у Косачів: майстер-клас з писанкарства
14:10
Великдень у Косачів: майстер-клас з писанкарства
Великдень у Косачів: майстер-клас з писанкарства

   27 квітня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки був проведений майстер-клас з виготовлення Великодніх писанок, який провела Наталія Прокопів.

   Розписування писанок є продовженням давніх косачівських традицій: у народному стилі відзначати релігійні свята. Любила цим займатися і сама Леся Українка. Про це свідчать спогади її подруги Оксани Стешенко (Старицької): «Я часто бачила, як Леся вимальовувала різні взірці народної творчості. На Великдень завжди розписувала писанки, здебільшого квітами, які вона надзвичайно любила. Її писанки були ніжні, тендітні, без яскравих фарб. Іноді малювала вона на яєчках і ніжні арабески свого власного витвору. У мене дуже довго переховувалася писанка, яку Леся подарувала моїй дочці. На ній було намальовано ніжні лілеї. Мені завжди здавалося, що ці лілеї − прообраз самого автора».

   Учні Ковельської школи − помічники Наталії, вчили колодяжненців мистецтву писанкарства. Кожен мав змогу понести додому виготовлену власноруч писанку, а ще − бажання удосконалювати орнаменти, техніку розпису, поглиблювати знання з історії та філософії сакральних знаків.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 639 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]