Головна » 2019 » April » 26 » Великдень у Косачів (ФОТО, ВІДЕО)
09:39
Великдень у Косачів (ФОТО, ВІДЕО)
Великдень у Косачів (ФОТО, ВІДЕО)

16 квітня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки традиційно відзначали «Великдень у Косачів».

Музейний захід відбувся у вигляді творчого журналу, сторінками якого вели присутніх наукові працівники музею. Гості свята дізналися про традиції святкування Великодня родиною Косачів та прослухали ряд пасхальних легенд про історію розписування яєць, наведених із журналу «Кіевская старина», що знаходиться у фондах музею.

Учні ЗОШ с. Скулин, Ковельського району водили веснянки, які записувала Леся Українки, та грали в ігри.

Окремою сторінкою журналу була представлена виставка «Великодні писанки Олени Пчілки». Традиція написання писанок існує давно і ховає у собі глибокий естетичний і сакральний зміст. Такий вид мистецтва не могла пропустити, не увіковічнивши на папері, така людина із всебічними захопленнями, як Ольга Косачева. Так вона підписалася як автор збірки «Украинский народный орнамент: вышивки ткани, писанки. Киев, 1876». На одному з аркушів розмістила кольорові замальовки 22 традиційних писанок і одну дряпанку. На семи з них – космогонічна тематика, сім представляють рослинну символіку, одна – воду, дві з геометричним орнаментом. Відтворена на яйцях колекція писанок є надбанням музею. На виставці представлені писанки колодяжненців, які переймали досвід писанкарства з покоління в покоління. Колекцію писанок на виставці доповнило зібрання Великодніх листівок, серед яких листівка з меморіального фонду музею – вітальна листівка рідного дядька (по батьковій лінії) Лесі Українки – Григорія Косача.

Для дітей викладач ЗОШ № 10 м. Ковель Тетяна Василівна Осіпчук провела майстер-клас з виготовлення пасхальної композиції «Христос Воскрес!».

На завершення заходу учасники отримали подарунки та пригощалися солодощами.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Відео UA: Волинь:

Відео 12 канал:

Категорія: Колодяжненський музей Лесі Українки | Переглядів: 587 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]