Головна » 2017 » October » 15 » Велич і славу Йова Кондзелевича представлять у Луцьку!
20:13
Велич і славу Йова Кондзелевича представлять у Луцьку!
Велич і славу Йова Кондзелевича представлять у Луцьку!

Підчас ХХІV Міжнародної наукової конференції „Волинська ікона: дослідження та реставрація” у Музеї волинської ікони – відділі Волинського краєзнавчого музею, 19 жовтня 2017 року презентують мистецький проект «Йов Кондзелевич. Велич і слава, європейський контекст. До 350-ліття від дня народження Йова Кондзелевича». Автори проекту – фахівці Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, творчість Йова Кондзелевича показали в контексті європейського мистецтва XVI–XVII ст., на тлі творчості великих майстрів Ренесансу – Ель Греко, Рафаеля Санті, Тиціана Вічелліо, Доменіко Гірландайо. Проводячи паралелі робіт Йова Кондзелевича із роботами знаних художників, які є символами найвищих досягнень європейського мистецтва, можемо побачити та зрозуміти велич постаті скромного монаха-іконописця, який більшу частину свого життя провів у монастирях Волині, де створив шедеври рівня вершин європейського мистецтва.

У рамках мистецького проекту будуть представлені банери із зображеннями творів художників доби Ренесансу, а разом з ними – творів Йова Кондзелевича із близькими сюжетами, технічними та композиційними елементами зображень, що яскраво ілюструють унікальні риси творчості іконописця.

Представлять проект завідувач Львівської філії ННДРЦУ Тарас Откович та народний художник України Мирослав Откович.

Окрім ілюстративного матеріалу гості заходу матимуть можливість ознайомитися з шедеврами сакрального мистецтва зі збірки Музею волинської ікони – унікальними іконами, створеними на Волині іконописцем-ієромонахом Білостоцького монастиря Йовом Кондзелевичем та майстрами його кола.

Нагадаємо, що мистецький проект «Йов Кондзелевич. Велич і слава, європейський контекст. До 350-ліття від дня народження Йова Кондзелевича» вперше презентували у квітні цього року у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького:

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 992 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]