Головна » 2016 » December » 14 » В обласному музеї вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
17:12
В обласному музеї вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
В обласному музеї вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

12 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась зустріч з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками. Завдяки мужності ліквідаторів наслідків катастрофи, аварія була локалізована. Багато хто з них померли від надмірної дози радіації, багато назавжди втратили здоров'я.

Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цю дату було визначено тому, що 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. Хоча офіційно на державному рівні  почали цей день відзначати лише з 2006 року, коли 10 листопада Президентом України був підписаний Указ № 945/2006 про встановлення цієї пам’ятної дати.

Президент України Петро Порошенко оголосив 2016-й рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

В конференц-залі музею було розгорнуто фотодокументальну виставку «Чорнобильський слід на Волині. Наслідки аварії на ЧАЕС», матеріали якої розповідають про наслідки аварії на ЧАЕС на території нашого краю.

Заступник голови Волинського обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Федір Рузак, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Анатолій Лучко та Зінаїда Навроцька, інспектор пожежної охорони м. Чорнобиль Микола Васильєв поділилися спогадами про той нелегкий період часу, коли вони працювали на ліквідації наслідків аварії.

Про експедицію у зону відчуження розповіла старший науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Марія Філонюк.

На завершення заходу гості представили гурт «Дзвони Чорнобиля» (художній керівник Ф. Рузак), у виконанні якого прозвучали пісні про Чорнобиль.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 593 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]