Головна » 2017 » January » 30 » В обласному музеї вшанували пам’ять жертв Голокосту
15:43
В обласному музеї вшанували пам’ять жертв Голокосту
В обласному музеї вшанували пам’ять жертв Голокосту

До Дня пам’яті жертв Голокосту і 75-ї річниці розстрілу єврейського населення Волині, у Волинському краєзнавчому музеї 27 січня відбулося відкриття виставки та історична година «Пам’ять і скорбота єврейського народу Волині».

Виставку підготували працівники відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею. На ній експонуються копії документів з Державного архіву Волинської області про діяльність окупаційної нацистської влади, накази, розпорядження, оголошення стосовно поведінки євреїв. Особливу увагу привертають фото з архіву музею Яд Вашем (Ізраїль), надані Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму. На них зображені лучани, котрі загинули під час нацистської окупації в Луцьку (42 світлини). У роки Другої світової війни на Волині загинуло 110 тис. євреїв (25658 у Луцьку).

З фондів Волинського краєзнавчого музею на виставці представлено сувій Тори XVII ст., безцінний експонат передала в 1980 році до музею Кондратюк Тетяна Вадимівна, срібні речі єврейської релігійної атрибутики, фото єврейської синагоги в Луцьку (1930-ті pp.), фото зруйнованого гетто Луцька (1942 p.), меморіальні книги пам’яті: Маневичі, Городок, Лешнівка, Камінь-Каширський, Рожище, Горохів, Ковель, Володимир-Волинський, Олика. Книги були видані в Ізраїлі у післявоєнний період та передані до музею колишніми волинянами євреями.

У заході взяли участь: Сергій Швардовський – виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму, вокальний ансамбль ветеранів «Яхад» – керівник Ольга Козирська, представила виставку науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Олена Дубень.

На відкритті також були присутні студенти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та учні Луцької гімназії № 4 ім. Модеста Левицького.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 669 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]