Головна » 2016 » April » 11 » В обласному музеї вшанували колишніх в’язнів фашистських концтаборів
16:40
В обласному музеї вшанували колишніх в’язнів фашистських концтаборів
В обласному музеї вшанували колишніх в’язнів фашистських концтаборів

   11 квітня 2016 року вся світова громадськість відзначає Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів.

   Цей день встановлено в пам’ять про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року. Табір для чоловіків Бухенвальд був і залишається символом нацистського правління, він був збудований ще у 1933 році.

   З цієї нагоди 11 квітня у Волинському краєзнавчому музеї було розгорнуто фотодокументальну виставку «Пам’яті жертв нацизму». На ній розповідається про волинян, які під час Другої світової війни перебували у таборах смерті: А. Бакулевич, П. Клінкевич, М. Мазур, К. Зінчук, О. Супрун, Д. Ковальчук, представлено матеріали про концтабір «Норд № 365» в м. Володимирі-Волинському, географічна карта розташування таборів на території Німеччини і окупованих держав, спогади в’язнів Євгенії Музики, Віталія Супруна (його батько загинув в Майданеку), Олександра Ніколаєва, Василя Терещенка, книги з бібліотеки Волинського краєзнавчого музею.

   На виставці експонуються фото надані Луцькою громадською ветеранською організацією «Спілки в’язнів-жертв нацизму», яка займається проблемами людей, які пройшли через жахіття нацистських концтаборів, були «остарбайтерами» у промисловому та сільськогосподарському секторах нацистської Німеччини.

   Відвідувачі мали змогу оглянути конкурсні творчі роботи дітей класу образотворчого мистецтва Маяківської дитячої музичної школи та Луцької і Ковельської дитячих художніх шкіл на тему «Війна і мир: діалог поколінь».

   Присутніх на зустрічі членів громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів – жертв нацизму» привітали заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, заступник Луцького міського голови Андрій Киця.

   Під час Другої світової війни нацистська Німеччина на території окупованої Європи створює 14 033 місць примусового тримання. Більшість концтаборів були обладнані газовими камерами та засобами масового знищення людей – крематоріями. Найбільшими фабриками смерті були концтабори Освенцім (Аушвіц), Майданек, Треблінка, Маутхаузен, Заксенхаузен, Равенсбрюк, Флоссенбюрг, Дахау, Бухенвальд, Штутгоф та ін.

   На Волині в період нацистської окупації (1941-1944 рр.) у концтаборах загинуло 47 960 військовополонених. Лише у Володимир-Волинському концтаборі «Норд № 365» було розстріляно, померло від голоду і катувань 25 000 військовополонених. В гетто на Волині було знищено все населення єврейської національності (110 000 чоловік, у тому числі 25 658 у Луцьку).

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 756 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]