Головна » 2017 » May » 17 » В обласному музеї студенти навчалися мистецтву гербаризації
11:49
В обласному музеї студенти навчалися мистецтву гербаризації
В обласному музеї студенти навчалися мистецтву гербаризації

16 травня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею був проведений ботанічний урок «Гербарій. Історія, створення та значення для вивчення флористичного різноманіття», приурочений до Міжнародного дня музеїв та до Дня науки в Україні.

Студенти Луцького педагогічного коледжу прослухали лекцію завідувача відділу природи Тищенко Тетяни Миколаївни про історію виникнення гербарію, класифікацію флористичних колекцій, їх значення у становленні та розвитку ботаніки. Молоді науковці познайомились із перлиною природничої колекції музею – гербарієм Стефана Мацко, зібраного на Волині та Південному Поліссі у 30-х роках ХХ століття.

У практичній частині музейного уроку студенти вчились мистецтву гербаризації рослин, використовуючи спеціальне обладнання – гербарні папки та сітки-преси, «сорочки» і «прокладки» для рослин. Отримали вони і домашнє завдання – висушити рослини і помістити їх на гербарних аркушах.

Від початку виникнення у ХVІ столітті й до нашого часу гербарій залишається унікальним та незамінним першоджерелом вивчення рослинного світу. Його значення тільки зростає, зважаючи на масове вимирання аборигенних видів та розселення людиною нових. Саме тому музейний ботанічний урок пройшов під девізом «Гербарій має перевагу над усяким зображенням і необхідний кожному вченому-ботаніку». Ці слова належать засновнику цієї науки, її «батькові», знаменитому швецькому вченому Карлу Ліннею.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 525 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]