Головна » 2021 » November » 30 » В обласному музеї розповіли, як шукати інформацію про репресованих родичів (ФОТО, ВІДЕО)
15:07
В обласному музеї розповіли, як шукати інформацію про репресованих родичів (ФОТО, ВІДЕО)
В обласному музеї розповіли, як шукати інформацію про репресованих родичів (ФОТО, ВІДЕО)

Директор державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик розповів, з чого почати пошук репресованих у радянські часи родичів, як звернутися в архів і які для цього потрібні документи. Майстер-клас з пошуку інформації про репресованих родичів відбувся у Волинському краєзнавчому музеї, – повідомляє Суспільне.

Для того, щоб людям було зрозуміло, як шукати інформацію про репресованих родичів у державному архіві Українського інституту національної пам’яті створили п’ять відеороликів, де докладно описано, куди звертатися та з якими саме запитами.

Справ на репресованих у радянські часи людей в Україні є сотні тисяч,— каже Ігор Кулик. Щоб дізнатися інформацію про них потрібно звертатися до державного архів у Волинській області, архіву СБУ та МВС. Пошуки слід розпочинати з наявної інформації в родині про репресованих родичів, — радить науковець.

Лучанка Олена Кузьмич завдяки відкритому доступу до архіву змогла знайти справу свого прадіда. Чоловіка заслали в 1937 році в Полтавську область. Жінка написала електронний запит до архіву СБУ та за кілька тижнів отримала відповідь. «Повністю прислали на електронку оцифровану справу. І ще вони мені надали інформацію про ще одного брата мого прадіда, про якого я навіть не здогадувалася», – розповіла Олена Кузьмич.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 1618 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]