Головна » 2016 » April » 15 » В обласному музеї розкажуть про волинського архітектора Леоніда Маслова
13:49
В обласному музеї розкажуть про волинського архітектора Леоніда Маслова
В обласному музеї розкажуть про волинського архітектора Леоніда Маслова

   18 квітня 2016 року о 14.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться вечір-портрет ««Життєвий і творчий шлях Леоніда Маслова», присвячений 50-річчю від початку діяльності правління Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (1966) та 107-їй річниці від дня народження волинського архітектора.

   На заході буде розгорнуто фотодокументальну виставку з фондів Волинського краєзнавчого музею, яка висвітлює життєвий і творчий шлях архітектора, вченого, дослідника. Це світлини, рукописи, книги, передані до музею Галиною Марчук.

   На захід запрошені: Геннадій Бондаренко – професор, кандидат історичних наук, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Галина Марчук – голова Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії і культури, лауреат премії імені Леоніда Маслова, Валентина Галкіна – архітектор, майстер соломопластики, лауреат премії імені Леоніда Маслова.

Довідково:

Леонід Миколайович Маслов – найвизначніший український дослідник архітектури Волині міжвоєнної доби. Народився 18 квітня 1909 року в Катеринославі (ниніДніпропетровськ) у сім'ї правника Миколи Васильовича Маслова. У 1920 році родина емігрує до Польщі, у складі якої на той час перебувала Західна Волинь, де Леонід Маслов закінчив природничо-математичний відділ місцевої гімназії. Пізніше сім'я Маслових переїхала до Луцька. Вищу освіту здобув на архітектурному відділі Варшавської політехніки. Як її студент двічі проходив практику в Луцьку: у 1931 році при дирекції громадських робіт, а в 1933–1934 роках при міському управлінні на реставраційних роботах Луцького замку. У вільний час фотографував та обстежував волинські церкви та інші пам’ятки архітектури.

Після закінчення столичної політехніки Леонід Маслов із вересня 1935 до січня 1937 року працював заступником керівника робіт на будівництві Любомльського повітового староства. Водночас він збирав матеріали про навколишні давні архітектурні споруди, співпрацює з Народним музеєм у Львові.

Леонід Маслов започаткував дослідження української дерев’яної церковної архітектурної спадщини Волині, Холмщини, Підляшшя та Лемківщини. Перший дослідник історії української архітектури Волині, який за часів Польщі видав свої праці українською мовою і зробив значний внесок у дослідження і пропаганду історико-культурної спадщини України.

У 1999 році започатковано обласну архітектурно-мистецьку премію імені Леоніда Маслова (до 90-річчя від дня народження архітектора), лауреати якої нагороджуються дипломом, пам’ятною медаллю та грошовою винагородою за самовіддану пам’яткоохоронну працю в галузі архітектури, сприяння збереженню і популяризації культурного надбання Волині та особистий творчий внесок в національну скарбницю культурної спадщини краю.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 831 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]