Головна » 2017 » December » 7 » В обласному музеї розкажуть про шлях від Луцька до безвізу
16:44
В обласному музеї розкажуть про шлях від Луцька до безвізу
В обласному музеї розкажуть про шлях від Луцька до безвізу

13 грудня 2017 року у Волинському краєзнавчому музеї, в рамках заходів «Експонат одного дня», відбудеться історична година «Від європейського з’їзду 1429 року у Луцьку до безвізу».

У червні 2017 року українці отримали омріяний і довгоочікуваний безвіз. Шлях очікування був нелегким – століття, роки…

Перші підвалини безвізу були закладені у далекому XV столітті на з’їзді монархів Європейських країн у Луцьку 1429 р. – одному з найбільших зібрань європейської еліти на терені тогочасного Старого Світу. Господар Луцька, князь Вітовт, син Кейстута, двоюрідний брат польського короля Ягайла, перебуваючи на піку своєї могутності, зустрічав гостей у Луцькому замку.

З’їзд планував розглянути деякі питання середньоєвропейської політики, проте за своїми масштабами вийшов за Європейські рамки і набрав значення ледь не світового. В цей час Англія і Франція були зайняті Столітньою війною, держави Сходу перебували в постійних воєнних змаганнях, а Нового Світу просто ще не існувало… Отож, у січні 1429 року рамки Світу звузились до території володарів, які з’їхались до Луцька.

На заході буде представлена однойменна виставка, пам’ятки з фондів та експозиції Волинського краєзнавчого музею, які репрезентують суспільно-політичне, економічне і культурне життя Луцька XV – XVІ століття.

Першу панель заходу представить С. Д. Панишко, кандидат історичних наук, доцент Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, другу – Т. Є. Садовник, провідний науковий співробітник відділу давньої історії музею.

Захід відбудеться 13 грудня 2017 року о 14 годині у приміщені Волинського краєзнавчого музею.

Запрошуємо всіх бажаючих!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 529 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]