Головна » 2016 » February » 10 » В обласному музеї розкажуть про героїв Холодноярської республіки
11:53
В обласному музеї розкажуть про героїв Холодноярської республіки
В обласному музеї розкажуть про героїв Холодноярської республіки

   Волинський краєзнавчий музей 12 лютого об 11.00 год. проводить п’ятий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений «Холодноярській республіці».

   Українська революція 1917–1921 рр. була одним із найскладніших етапів творення нашої державності. У вирі бурхливий подій злети чергували падіння, а на історичній арені з’являлися герої, які ціною власного життя наближали становлення молодої Української держави. Щоб убезпечити себе від нового пориву українців до свободи, змінні окупаційні режими докладали зусиль аби приховати історичну правду. Наш народ був позбавлений власного минулого.

   Холодноярська республіка – це умовна назва невеликої території на Черкащині у вигині р. Тясмин, що є правою притокою Дніпра. Зберігаючи пам'ять про події козаччини, холодноярці взяли активну участь у збройній боротьбі 1917–1921 рр. Створивши власні військові формування вони вели активні бойові дії, навіть перебуваючи відрізаними від регулярної армії Української Народної Республіки. Повстанці тривалий час контролювали значну територію, яка виходила далеко за межі Холодного Яру. Тримаючи в руках трофейну зброю, прості селяни завдавали відчутних втрат, як більшовикам так і білогвардійцям, які завойовували українські землі. Війська противника не рідко оминали Холодний Яр аби уникнути зайвих втрат.

   Повстанців не перемогли на полі бою, вони були підступно схоплені через зраду. Залишившись без командування, окремі групи патріотів далі продовжували боротьбу. Ще не один рік доносився вогонь з Холодного Яру, який через два десятиліття передав знамено боротьби Українській повстанській армії.

   Усіх, хто не байдужий до історії України та цікавиться визвольною боротьбою нашого народу, запрошуємо відвідати п’ятий захід із циклу «Перемоги української зброї», присвячений «Холодноярській республіці», який відбудеться 12 лютого об 11.00 год. в приміщенні Волинського краєзнавчого музею. У ході заходу буде презентована виставка озброєння із фондів Волинського краєзнавчого музею і добірка спеціалізованої літератури про події Української революції 1917–1921 рр.

Богдан Зек,

науковий співробітник відділу давньої історії

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 699 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]