Головна » 2018 » January » 26 » В обласному музеї провели зустріч з волинськими археологами
13:54
В обласному музеї провели зустріч з волинськими археологами
В обласному музеї провели зустріч з волинськими археологами

У Волинському краєзнавчому музеї, на честь пошанування 120-ої річниці від дня народження професора Олександра Цинкаловського, відбулася історична година «Олександр Цинкаловський – велич особистості».

Народився О. Цинкаловський 9 січня 1898 року у м. Володимирі-Волинському на Волині. Навчався у гімназіях Ковеля та Казані. У 1918 році проходив службу у військах Української Народної Республіки, Культурному відділі армії, спільно з «Просвітою» брав участь в організації українських шкіл на Кременеччині. Після революції 1917 року працював учителем в с. Осмиловичі Володимир-Волинського повіту. У 1932 році був обраний до польського сейму від місцевого населення.

З 1925 по 1929 рік О. Цинкаловський навчався у Варшавському університеті, де спеціалізувався по церковній історії, християнській археології, сакральному мистецтву. Часто виїжджав в експедиції на Волинь, Полісся, Підляшшя, проводив археологічні дослідження, обстежував пам’ятки археології та історії. 19 квітня 1983 року О. Цинкаловського не стало. Похований на православному кладовищі «На Волі» у Варшаві.

Результатом його наукової діяльності є ряд праць, які були представлені під час заходу на виставці в обласному музеї. Це історико-топографічне видання «Княжий город Володимир», «Ріка Прип’ять і її допливи», написана під псевдонімом Антін Бужанський. Головне місце в їх переліку займає історико-географічний словник «Стара Волинь і Волинське Полісся» у двох томах, виданий у Канаді у 1984–1986 роках Інститутом дослідів Волині, із науково-бібліотечних фондів музею.

На заході відбулася презентація книги «Археологічні пам’ятки Волинської області» із серії «Звід пам’яток історії та культури України. Волинська область». Виступили упорядники книги проф. Михайло Кучинко, доц. Григорій Охріменко та Олексій Златогорський.

Також долучились до зустрічі історики, краєзнавці та студенти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Тамара Садовник,
провідний науковий співробітник відділу давньої історії

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 539 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]