Головна » 2018 » September » 6 » В обласному музеї провели захід до 90-річчя поетеси Євгенії Лещук
16:43
В обласному музеї провели захід до 90-річчя поетеси Євгенії Лещук
В обласному музеї провели захід до 90-річчя поетеси Євгенії Лещук

6 вересня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї відбувся вечір-портрет Євгенії Лещук «Волинь у душі, як пісня» (до 90-річчя від дня народження) із циклу «Відомі жінки Волині».

Під час проведення музейного заходу була розгорнута виставка з особистого фонду Євгенії Лещук, який зберігається у Волинському краєзнавчому музеї. З матеріалами виставки (світлини, документи, нагороди, книги) присутніх учнів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій познайомила Лариса Гриб – провідний науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи.

Учні вище згаданого учбового закладу прочитали вірші поетеси.

Спогадами про письменницю поділився і журналіст Василь Федчук

Довідково:

Євгенія Степанівна Лещук народилася 7 вересня 1928 року в селі Квасів Горохівського району, що на Волині. За фахом – лікар. Автор книг поезій («Мамині квіти», «Дорогою птахів», «Мої ластівки», «Берестечко. Свята дорога», «Прибій», «Прощання з вітром» тощо.) Твори пані Лещук входять до 11 антологій, із них сім – міжнародні. Як самодіяльний композитор видала книгу власних пісень. На твори поетеси, за її сценаріями Львівська телестудія створила декілька фільмів. Член Національної спілки письменників України. Почесна громадянка Волині. 2001 року Євгенії Степанівні присуджено Міжнародну премію Миру. Особливо високо оцінена її поезія в Італії, за що поетесу визнано лауреатом кількох міжнародних премій, нагороджено «Срібною трояндою», яка знаменує високу поезію. 2002 року Євгенії Лещук присвоєно звання Почесного академіка Універсальної академії, що діє під егідою ООН (в царині поезії). Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня.

Серце поетеси, вірної доньки матері-України, перестало битися 29 грудня 2010 року.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 487 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]