Головна » 2019 » September » 14 » В обласному музеї представили мистецький проект для людей з інвалідністю по зору (ВІДЕО)
13:17
В обласному музеї представили мистецький проект для людей з інвалідністю по зору (ВІДЕО)
В обласному музеї представили мистецький проект для людей з інвалідністю по зору (ВІДЕО)

Проект «Бачити серцем» – мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору» презентували у Луцьку. У Волинському краєзнавчому музеї члени Житомирської громадської організації, що об’єднала людей з інвалідністю, за допомогою віршів і пісень знайомили волинян, які не бачать, з живописними творами. Про це розповіло волинське телебачення UA: Волинь.

Мовою віршів і музики «озвучили» 17 картин художника Юрія Камишного в Волинському краєзнавчому музеї. Таким чином живописні полотна активісти громадської організації «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» адаптували до потреб людей із вадами зору. Це відбулося в рамках реалізації проекту «Бачити серцем».

Юрій Камишний – серед його співорганізаторів: «Одного разу, перебуваючи в Аргентині, побачив, як жінка до водоспаду привезла сина- інваліда, він був незрячим, я тоді подумав, може, можна донести і живопис до очей духу і серця незрячих».

Проект «Бачити серцем» складається з двох частин, розповіла його кураторка Інна Величко: «Перша – повинен об’єднати людей, які працюють в закладах культури, для того, аби вони залучали людей з вадами зору і вміли з ними працювати, а ввечері – перфоманс, бо найскладніше пояснити незрячим, що таке картина».

«Незряча людина – їй доступний який вид мистецтва: тільки музика, пісні, те, що йде через звук а як донести образотворче мистецтво, це неможливо без сторонньої допомоги. кожен сприймає по-різному, але ми намагаємось передати душу картини», – каже голова ГО «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» Валентина Позняк.

У Луцьку житомиряни презентували і 3Д картину. Кінчиками пальців її «прочитала» лучанка Лідія Дороніна: «Я трошки бачу, маленький залишок зору є, я можу бачити, а хто незрячий, то пальчиками відчує.

Проект «Бачити серцем» реалізують у 4 українських містах, його представили незрячим Житомира, Полтави, Хмельницького та Луцька».

Відео UA: Волинь:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 346 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]