Головна » 2016 » April » 15 » В обласному музеї юним українцям відкрили магічний світ ще одного оберегу
10:15
В обласному музеї юним українцям відкрили магічний світ ще одного оберегу
В обласному музеї юним українцям відкрили магічний світ ще одного оберегу

   У Волинському краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас із виготовлення українського оберегу – Ляльки-травниці. Заняття проводила Жанна Лінник, керівник гуртка «Флористика та дизайн» відділу декоративно-ужиткового мистецтва Палацу учнівської молоді.

   Лялька-травниця – прадавній оберіг, який несе в собі глибокий сакральний зміст і давню мудрість. Лялька наповнюється запашними лікарськими травами. Якщо її пом’яти в руках або просто поворушити, то навкруги поширюється цілющий аромат трав. Вважається, що вона захищає людину від зла, хвороби, посилає здоров’я та міцний сон.

   Майстриня розповіла дітям про історію виготовлення стародавнього родинного оберегу, його сакральне значення, ознайомила з особливостями технології створення ляльки. Жанна Валентинівна зазначила, що гарну й справді «корисну» ляльку можна створити лише вклавши в неї частинку своєї душі.

   Виготовлення Ляльки-травниці виявилося дуже цікавим та пізнавальним заняттям. Кожен мотав ляльку на своє вподобання, використовуючи різноманітні шматки тканини, застосовуючи різне оздоблення: стрічки, кутасики, намистинки та ін. В дружньому колі панувала затишна атмосфера. Діти отримали відчуття радості від власноруч виготовленої Ляльки-травниці.

   Сьогодні в музеї юні українці відкрили магічний світ ще одного оберегу – Ляльки-травниці із барвистої скарбниці народних традицій.

   Ляльку-мотанку може зробити кожен. Для цього потрібно лише трішки часу та фантазії.

Тож не пропустіть наступний майстер-клас у музеї!

Чекаємо саме на вас!

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 687 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]