10:30
В обласному музеї експонується виставка, присвячена 100-річчю від дня народження Голови Проводу ОУН Олега Штуля (ФОТО, ВІДЕО)
|
|
Виставка розповідає про українського патріота, який значний період жив на території нинішньої Волинської області. Під час навчання у Варшавському університеті вступив до ОУН, тісно співпрацював із Олегом Кандибою, Дмитром Донцовим, Євгеном Маланюком, Оленою Телігою та іншими представника української творчої інтелігенції. Олег Штуль – член київської похідної групи ОУН(м), згодом представник Андрія Мельника у „Поліській січі” Тараса Боровця. У 1943 році арештований німцями, перебував у концтаборі „Заксенгаузен”. Після закінчення Другої світової війни залишився у Франції, працював редактором газети „Українське слово”. Після смерті Андрія Мельника обраний Головою Проводу ОУН. Олег Штуль також займався видавничою діяльністю. Він редагував праці дисидентів, які побачили світ у „Націоналістичному видавництві” в Парижі. Створення виставки стало можливим завдяки сину Олега Штуля – Данилу, який передав до музею особисті речі, фотографії та документи свого батька та приїхав з Франції на її відкриття. Серед переданих до Волинського краєзнавчого музею речей особливу увагу привертає годинник і натільний хрестик священика Данила Штуля, який у період нацистської окупації очолював благочиння Української Автокефальної Православної церкви у Заболоттівському районі, документи, листи і годинник його сина Олега Штуля – голови Проводу ОУН 1965–1977 рр., редактора газети „Українське слово”, що видавалася в Парижі. Привертає увагу також лист Тараса Бульби-Боровця із його підписом і нотаріальним завіренням. Ці матеріали були передані для Волинського краєзнавчого музею Захід відбувся за ініціативи Українського літературного клубу в Парижі у Культурно-інформаційному центрі при Посольстві України у Французькій Республіці: |
|
|
Всього коментарів: 0 | |