Головна » 2016 » December » 1 » В обласному краєзнавчому музеї – «Люди Свободи» (ВІДЕО)
17:31
В обласному краєзнавчому музеї – «Люди Свободи» (ВІДЕО)
В обласному краєзнавчому музеї – «Люди Свободи» (ВІДЕО)

1 ГРУДНЯ У ВСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА
«ЛЮДИ СВОБОДИ»

Український інститут національної пам’яті передав по комплекту виставки обласним державним адміністраціям, які в свою чергу визначатимуть місця презентацій та подальшого експонування.

У ЛУЦЬКУ ВИСТАВКУ ВІДКРИЛИ 1 ГРУДНЯ У ВОЛИНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

Виставка «Люди Свободи» розповідає про 26 постатей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України.

Проект «Люди Свободи» розповідає про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом з тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких – ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось – із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.

Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Але героїв виставки 26. Останній з них – Назар Войтович – наймолодший із Небесної сотні – віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті. Тому, що ми готові відстояти свободу.

Відео ДП «Телерадіокомпанія «Аверс»:

Окрім того, в регіони вже передано виставки «Спротив геноциду» та «Українська Друга світова».

Організатори проекту: Український інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA:Перший.

Над проектом працювали: Володимир В’ятрович, Володимир Тиліщак, Ярослав Файзулін, Наталя Слобожаніна, Вікторія Яременко, Вікторія Скуба, Віталій Огієнко, Зоя Бойченко, Наталя Бик, Ярина Ясиневич, Леся Бондарук, Василь Ліпінський, Володимир Бірчак, Олеся Ісаюк.

Дизайн: Ольга Сало. Виготовлення виставки: GalNext. Виготовлення відео: UA: Перший.

Сторінка проекту «Люди Свободи» за лінком – https://memory.gov.ua/page/lyudi-svobodi

Виставка діє в дні роботи музею!

Вхід вільний!

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 736 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]