10:49
В історичному музеї Іванич – поповнення збірки
|
|
Нещодавно фондова колекція Історичного музею смт Іваничі поповнилася новими експонатами радянського періоду.
Барабан піонерський – один з найбільш яскравих представників численного сімейства ударних музичних інструментів. Імовірно 1970-х років, має більш ніж 90-річну історію.
Він ровесник Всесоюзної піонерської організації, датою заснування якої вважається 19 травня 1922 року. Випускався в комплекті з ременем і парою паличок. Діаметр корпусу 32 см. Висота: 14 см. Вага: 1,6 кг. Корпус-резонатор порожнистий, металевий, пофарбований в червоний колір. Мембрани шкіряні. Є думка, що у справжнього піонерського барабана мембрана неодмінно повинна була бути зі свинячої шкіри. Натяг мембрани і висота звуку регулювалися ключем. Заплічний ремінь, на якому носили барабан юні барабанщики, виготовлений з тканини і дерматину. Дерев’яні палички не збереглися. Цей раритет довгі роки залишався невід’ємним атрибутом піонерського загону і призначався для супроводу ладу під час походів і парадів, виносу прапора, урочистої лінійки. Стати барабанщиком або сурмачем мріяв кожен радянський школяр 9-14 років. Посади ці були почесні і обиралися радою загону. Піонерський горн. Музичний духовий інструмент, який нагадує трубу. Але його виконавчі можливості різко обмежені: горн може відтворювати ноти тільки в межах натурального звукоряду. Його застосовували як сигнальний інструмент. Серед нових надходжень два горни: мідний і сталевий.
В радянські часи горн, як і малий барабан, були незамінними атрибутами піонерських загонів і дружин.
Колона барабанщиків крокує вулицею Грушевського смт Іваничі. 1970-і рр. Попереду, справа, Григорій Березюк – директор Будинку школяра смт Іваничі. Джерело: Історичний музей смт. Іваничі |
|
|
Всього коментарів: 0 | |