Головна » 2018 » March » 2 » УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму (ФОТО, ВІДЕО)
20:32
УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму (ФОТО, ВІДЕО)
УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму (ФОТО, ВІДЕО)

2 березня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація фотодокументальної виставки «УПА – відповідь нескореного народу. Повстанці проти нацизму і комунізму». Виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

На відкритті виставки була представлена тематична добірка літератури, оригінальні листівки ОУН і УПА, елементи озброєння із фондів Волинського краєзнавчому музею. Захід зацікавив лучан, науковців, студентів і звісно ж представників ЗМІ.

Директор музею Анатолій Силюк виступив із словом подяки Українському інституту національної пам’яті і його безпосередньому представнику на Волині – Лесі Бондарук за надану можливість експонування виставки і роботу у напрямку популяризації історії визвольного руху. Він підкреслив важливість подальших досліджень для розвитку громадянського суспільства і національної пам’яті. Про роль у цьому розповів провідний науковий співробітник музею Богдан Зек. Науковець підкреслив актуальність виставки і зазначив, що під час підготовки до її експонування вдалось ідентифікувати фотографію невідомого повстанця – це Сергій Богдан («Биков»), керівник Любомльського надрайонного проводу ОУН 1949–1950 рр. Детальніше про виставку розповіла Леся Бондарук. Вона підкреслила важливість створення музею визвольного руху на Волині, зокрема у приміщенні колишньої Луцької в’язниці. На її думку, як і на думку інших науковців, парадоксально, що УПА виникнула і активно діяла саме на Волині, а в області немає тематичного музею. В інших регіонах такі музеї вже давно є і виконують свої функції. На презентації також виступив Ростислав Кушнірук його родина була репресовано за свою патріотичну позицію і боротьбу за становлення Української держави. Він звернувся до молоді із закликом більше цікавитися історією, адже вона допоможе знайти відповіді на ряд складних питань.

Після відкриття, усі присутні ознайомлювалися із виставкою, ділилися враженнями, звучав науковий діалог.

Фото Л. Максимова

Відео ПАТ НСТУ ВРД:

Відео Sfera-TV Lutsk:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 542 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]