Головна » 2018 » July » 1 » Унікальний човен-довбанка досі без музею (ВІДЕО)
13:34
Унікальний човен-довбанка досі без музею (ВІДЕО)
Унікальний човен-довбанка досі без музею (ВІДЕО)

Унікальний човен-довбанка часів Київської Русі досі зберігається на пилорамі в Маневичах. Його знайшли ще у серпні 2015-ого між селами Старосілля та Копилля, в урочищі Гострий кут. Спочатку планували збудувати окреме приміщення-музей для одного експонату, як це зараз роблять в Європі. Такий проект на той час вартував більше п’яти мільйонів гривень. Тому від ідеї відмовилися. За три роки місцевим краєзнавцям вдалося назбирати лише 200 тисяч гривень, які пішли на консервацію та розробку технічної документації для меншого приміщення, – повідомляє 12 канал.

Приміщення для артефакту площею 90 квадратів добудують до тильної стіни Маневицького краєзнавчого музею. Загальна вартість на сьогоднішній день приблизно два мільйони гривень. Краєзнавці кажуть, що влада попередньо обіцяла гроші: половину – районна, по 500 тисяч народний депутат та селищний голова. Приміщення треба будувати якнайшвидше, бо човен, хоч і обробили спеціальними консерваційними розчинами, проте, від пилу на пилорамі він руйнується.

Волинську 12-метрову довбанку хочуть бачити не лише туристи, а й колекціонери. Раніше шведи пропонували за нього 100 тисяч євро. А іноземні експерти, які приїжджали досліджувати артефакт, приписували дані щодо дати виготовлення, вигідні своїй державі. Науковці не одностайні й щодо матеріалу, з якого зроблена довбанка. Одні кажуть, що це біла верба, інші – ясен. Щодо використання теж нема одностайності. Більшість схиляється до того, що це був прогулянковий човен для знаті, а не військове чи рибальське судно.

Категорія: Маневицький краєзнавчий музей | Переглядів: 536 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]