Головна » 2021 » January » 10 » Унікальні підземелля у старому місті Луцька незабаром прийматимуть туристів (ВІДЕО)
10:46
Унікальні підземелля у старому місті Луцька незабаром прийматимуть туристів (ВІДЕО)
Унікальні підземелля у старому місті Луцька незабаром прийматимуть туристів (ВІДЕО)

Старе місто – туристична родзинка Луцька. Унікальні підземелля XV століття під час розкопок у старому місті знайшли археологи ще у травні 2020-го. Відтоді тривають роботи, аби відновити унікальну знахідку. За цей час розчистили 120 квадратних метрів потаємних ходів під землею, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс», повідомляють Волинські Новини. Нині ж у муніципалітеті обговорюють можливість об’єднати підземелля під вежею Чарторийських з тунелями під землею вздовж костелу Петра і Павла.

Зараз у підземеллі монастиря єзуїтів уже нічого не нагадує про те, в якому стані знайшли тунелі археологи. Фахівці пригадують, що окремі ділянки були в аварійному стані, тому роботи розпочали вчасно. Зараз облаштовують територію поруч зі входом у підземелля. Тут вже зробили сходи, проклали всі необхідні комунікації, встановили сучасне освітлення, а головне – облаштували вентиляцію.

Нагадаємо, у старому місті тривають ремонтно-реставраційні роботи пам’яток архітектури національного значення: вежі Чарторийських, оборонної стіни, частини келій монастиря єзуїтів тощо. Йдеться про проєкт «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», що його реалізовують в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Бюджет проєкту складає €1 млн 34 тис. коштів ЄС, ще €114 тис. – це кошти місцевого бюджету.

 «Цей проєкт реалізовується в тісній співпраці з археологами. Вони тут були постійно: і при відновленні входу у підземелля, і при гідроізоляційних роботах, і при відновленні фундаментів частини оборонного муру, який впав, і в башті Чарторийських, власне, там була найцікавіша знахідка. Там було відкрите невідоме підземелля», – розповідає менеджер проєкту Олег Парфенюк.

Цікаво, що під час розкопок у підземеллі археологи знайшли предмети вжитку минулих часів. Це залишки англійської кераміки та унікальне оздоблення каміну, і ці артефакти вже незабаром побачать відвідувачі.

Знайдені археологами підземелля у вежі Чарторийських, монастирі єзуїтів та костелі Петра і Павла поки відокремлені один від одного кам’яною стіною та частиною нерозчищеного тунелю.

Нині у міській раді тривають перемовини щодо можливості їхнього об’єднання. Реалізація цього задуму дозволить з’єднати середньовічні підземелля трьох пам’яток архітектури національного значення в єдиний туристичний маршрут та зробити екскурсію підземними тунелями насиченою та цікавою і особливо привабливою для туристів.

 «Вони є дуже великі за площею і цікаві. Вони добре збережені. Дуже багато в цих підземеллях ще нерозвіданого, там ще дуже багато роботи для археологів, – коментує Луцький міський голова Ігор Поліщук. – Якщо об’єднати ці підземелля, а така можливість є технічно, то, безумовно, цікавість та тривалість цієї екскурсії буде більша».

А ще у підземеллі планують облаштувати сучасний музей лицарства та середньовічних часів. Що саме планують – поки тримають у секреті.

Загалом, у Луцьку протягом року реставрували 27 фасадів пам’яток архітектури, що знаходяться у старому місті. Також підсвітили лютеранську кірху, яка гарно освітлюється у темну пору доби та має неймовірний вигляд.

Очільник луцької громади Ігор Поліщук зазначає, що саме реконструкція відомих пам’яток архітектури й стала приводом, аби розвивати інфраструктуру старого міста і зробити Луцьк центром туризму всієї Волині.

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 189 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]