Головна » 2018 » July » 26 » Українсько-єврейська зустріч відбулася у Рожищах
18:57
Українсько-єврейська зустріч відбулася у Рожищах
Українсько-єврейська зустріч відбулася у Рожищах

24 липня, в рамках проекту міжнародної організації «Українсько-єврейська зустріч», до Рожищ завітала делегація з США та Маневич на чолі з Joel Susel – сином єврея, котрому дивом вдалося врятуватися під час Другої світової. Про це йдеться на сторінці Рожищенський історико-краєзнавчий музей у Фейсбуці.

Під час розмови з директором музею Наталією Патійчук, Джоел відзначив, що має родинні зв’язки по маминій лінії у Рожищах. Окрім того, обговорили важливість дослідження історії єврейської громади, що проживала у місті. Директор музею зазначила, що важливим джерелом інформації виступає єврейське кладовище, адже на плитах вказана інформація про тих людей, які проживали і працювали не тільки в місті, але й в навколишніх селах. Проте складністю є те, що написи здійснено на івриті. Джоел люб’язно погодився перекласти написи на англійську мову та передати їх музею, оскільки тепер має фото кожної із плит. Також було обумовлено шляхи співпраці щодо обміну результатами досліджень серед населення нашого району та матеріалів про Рожище, які зберігаються у Торонто (США) та Тель-Авіві (Ізраїль).

Під час свого візиту Джоел подарував нашому музею плакат-стенд «Як євреї жили перед Голокостом. Рожище», а також довідник «Наші історії неповні одна без одної», в якому йдеться про багатонаціональну ініціативу задля солідарності й взаєморозуміння між українцями і євреями.

Директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич розповів, що таким чином вони намагаються забезпечити музейні заклади Волині експозиційними матеріалами про спільну єврейсько-українську історію, адже у багатьох із них такі матеріали відсутні.

Варто відзначити, що ці плакати-стенди були виготовлені в рамках міжнародного проекту «Моя земля – земля моїх батьків», автором якого є Джоел.

Дякуємо гостям за візит і сподіваємось на подальшу співпрацю!

Категорія: Рожищенський народний краєзнавчий музей | Переглядів: 617 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]