Головна » 2020 » October » 13 » Українське слово було більш небезпечніше за зброю!
19:44
Українське слово було більш небезпечніше за зброю!
Українське слово було більш небезпечніше за зброю!

13 жовтня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки «Клич нескорених» – друковане слово УПА, як опір тоталітарному режиму!».

Український визвольний рух вів боротьбу із змінними окупаційними режимами не лише збройно, але й силою правди, друкованого слова. Інформаційній роботі та видавничій справі ОУН приділяла значну увагу. За підрахунками істориків у 1941 р. було видано 55 назв книг і брошур, 1944 р. – 45, 1950 р. – 83. За період 1941–1953 рр. з’явилося сотні різнопланових за тематикою листівок ОУН. Зокрема у 1941 р. – 69, 1944 р. – 94, 1950 р. – 53. Повстанські друкарні становили небезпеку для тоталітарного режиму, адже поширювали заборонену інформацію, правду, яка спонукала виступати проти радянської дійсності. Тому для карально-репресивних органів у боротьбі з повстанцями головним пріоритетом ставала ліквідація друкарень, які ширили вільну думку. Українське слово було більш небезпечніше за зброю!

Виставка «Клич нескорених» знайомить із закликами українських повстанців, агітаційними матеріалами із фондів Волинського краєзнавчого музею, які у свій час були вилучені органами радянської держбезпеки у волинян – учасників визвольного руху.

Виставка експонується у дні роботи музею.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 266 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]