Головна » 2021 » May » 20 » Учні та студенти вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар
23:07
Учні та студенти вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар
Учні та студенти вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

Депортація кримських татар, розпочата 18 травня 1944 року, – один із найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій. У 1967 році Верховна Рада СРСР визнала необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але, на відміну від інших «покараних народів», вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.

Анексія Криму Російською Федерацією у лютому 2014 року актуалізувала проблему боротьби кримських татар за свої права. Вже 20 березня того ж року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 1140-18 «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнавала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

19 травня 2021 року філія Національного військово-історичного музею України – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, спільно з факультетом історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки провів ряд заходів з нагоди вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар у 1944 році.

Спочатку на факультеті історії, політології та національної безпеки відбувся допрем’єрний показ фільму про долю депортованих кримських татар з робочою назвою «1944», на який було запрошено учнів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та студенти факультету.

Перед присутніми виступили голова громадської організації «Кримські татари Волині» Сервер Зейнидинов та голова Волинської обласної організації НСКУ, професор Геннадій Бондаренко.

Після показу присутні були запрошені на територію Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, де відбулося частування стравами татарської національної кухні – пловом та пахлавою.

Джерело: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки

Категорія: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки | Переглядів: 307 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]