Головна » 2017 » July » 15 » У замку Любарта – музейна виставка луцької барокової каліграфії
20:21
У замку Любарта – музейна виставка луцької барокової каліграфії
У замку Любарта – музейна виставка луцької барокової каліграфії

У Стировій вежі замку в Луцьку відкрилася виставка каліграфії замкових писарів на прикладі документів XVI-XVIII століть. Презентація шрифтів зі старих документів відбулася 15 липня в рамках фестивалю «Простір літер», – повідомляють «Хроніки Любарта».

Головна цінність виставки у тому, що кожен може в деталях роздивитися старовинні документи, побачити, як писали судові і не тільки писарі в давні часи, простежити особливості їхнього почерку і письма загалом.

У Стировій вежі розмістили близько двох десятків оригінальних документів XVI – XVIII століть з фондів Волинського краєзнавчого музею.

Завідувач Музею історії Луцького братства історик Олена Бірюліна розповіла про особливості писання в ті часи. Зокрема про хитрощі економії паперу, наявність надрядкових літер тощо. Особливо «поводила себе» буква Р, яка часта опинялася над рядком і візуально «лягала» на інші літери, служачи для них як верхня риска, як наприклад, може бути у випадку літери Т.

Шрифтовий дизайнер Кирило Ткачов назвав цю виставку перлиною всього фестивалю. «Простір літер» відбувається в Innerspace на вулиці Парковій 15-17 липня. Ткачов на ватмані показав власноруч, як писали в давнину, відтворивши особливості нанесення літер на папір.

Виставка триває лише протягом фестивалю.
Рекомендуємо її відвідати!

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 587 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]