Головна » 2016 » October » 29 » У Володимирі-Волинському відбулася конференція «Хроніки Ладомерії» (ФОТО, ВІДЕО)
13:48
У Володимирі-Волинському відбулася конференція «Хроніки Ладомерії» (ФОТО, ВІДЕО)
У Володимирі-Волинському відбулася конференція «Хроніки Ладомерії» (ФОТО, ВІДЕО)

У Володимирі-Волинському провели І Всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію, присвячену 15-тій річниці створення Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир».

Організаторами конференції стали: управління культури Волинської обласної Державної адміністрації, адміністрація Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир», відділ культури і туризму виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.

Наукові доповіді, які лунали на конференції, стосувалися досліджень присвячених історії та культурі Володимирщини від найдавніших часів до сучасності. Археолог, кандидат історичних наук Григорій Охріменко у своїй статті «Пам’ятки доби бронзи у Володимирі-Волинському» розповів, що у Володимирі та на його околицях часто знаходять підвіски, які відносяться до чижовської культури. До прикладу, у Нововолинську нещодавно знайшли цілий скарб з 12 підвісок.

Завідуюча сектору обліку, паспортизації та наукових досліджень адміністрації ДІКЗ «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва зробила цікаву доповідь «Мимо острова Буяна…» Або роздуми про те, як володимирські купці Микола та Бертрам Русини, свій крам рятували». Тему з новітньої історії Володимира-Волинського, яка присвячена 100-річчю української школи ім. Т. Г. Шевченка та вклад січових стрільців у піднесення національної свідомості серед міського населення, розкрила науковий співробітник ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк.

Завітав до Володимира гість з сусідньої Білорусії, краєзнавець, експерт у сфері охорони історико-культурної спадщини м. Кобрин Юрій Борисюк, котрий представив працю про долю княгині Ольги Романівни після смерті чоловіка та можливість її захоронення на княжій горі на Кобринщині.

Юрій Диба, доктор архітектури, професор кафедри реставрації архітектурної та мистецької спадщини НУ «Львівська політехніка» розкрив тему «Словенської» та «Ліхетської» групи слов’ян у переліку народів «Повісті временних літ».

Терський Святослав, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та етнокомунікацій НУ «Львівська політехніка» у статті «Володимир у Х ст.: стан та перспективи дослідження» піднімає тему заснування Володимира.

Антонюк Ярослав, кандидат історичних наук, науковий співробітник Галузевого Державного архіву СБУ, розкриває у збірнику новітню історію національної боротьби – «Осередок УВО-ОУН у Володимирі-Волинському (1928-1954)».

Наукові співробітники Володимир-Волинського історичного музею ім. Омеляна Дверницького Олена Черенюк та Олексій Петрунін розкрили тематику Першої Світової війни – «Володимир-Волинський у І Світову війну у фотоматеріалах та документах заслуженої вчительки УРСР Теодори Ліщинської».

Цікаву доповідь про біоенергетичне та інформаційне вивчення археологічних об’єктів презентував головний геолог ТзОВ «Візар» Ігор Кордунов. Він розповів, що земля має інформаційний фон і біоенергетика допомагає археологам зняти певну інформацію з об’єкта. Геолог стверджує, що інформацію найбільше зберігають керамічні вироби, а ще те, що люди ніколи не селилися у межах патогенних зон.

Джерело: Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир»

Відео АТМ ВОЛОДИМИР:

Категорія: Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир” | Переглядів: 864 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]