Головна » 2017 » June » 23 » У Володимирі-Волинському презентували проект реконструкції пам’ятки археології національного значення
09:38
У Володимирі-Волинському презентували проект реконструкції пам’ятки археології національного значення
У Володимирі-Волинському презентували проект реконструкції пам’ятки археології національного значення

У Володимирі-Волинському в ході реконструкції пам’ятки археології національного значення Городище «Вали» хочуть створити музей, реставрувати земляні вали та збудувати імітацію дерев’яної в’їзної вежі. Про це інформує «Вголос».

Проект презентував головний архітектор проекту, директор ТОВ «НПК «Місто України» Володимир Заболотний. Розрахований він на сім років, а орієнтовна вартість 3 мільйони євро.

«Те, що я хочу показати – це завтрашній день і можливості цього міста завтра. Ви побачите речі, які ніколи не бачили, тому що цей об’єкт у своєї більшості ми сприймаємо проходячи повз нього», - зауважив Володимир Заболотний.

Загалом заплановано три стадії реконструкції пам’ятки Городище «Вали». Власне сам земляний вал датується ІХ-ХІІІ століттями і зберігся на 75%.

Отже, на першій стадії запланована реконструкція приміщення громадської споруди (колишнього приміщення в’язниці) під музейно-адміністративний заклад ДІКЗ «Стародавній Володимир», перекладання інженерних мереж та реконструкція пам’ятника жертвам тоталітарних режимів. На другій стадії мають реставрувати самі земляні вали, які, до речі, лише в одному місці, а це при вході, не мають підтвердження автентичності. Саме у цьому місці заплановано зробити конструкції в’їзної вежі. Цікавою є третя стадія, де має бути зроблена в’їзна вежа з елементами дерев’яних стін та башен, а також підняття вище рівня ґрунту залишків стін та фундаментів кам’яного замку їх консервація та музеєфікація.

Проектом також передбачене нанесення охоронної зони пам’ятки археології національного значення Городище «Вали».

«Проект зон охорони буде погоджено і він стане обов’язковим документом. Ми можемо робити, які завгодно проекти по відтворенню пам’ятки археології, але якщо навколо неї будуть порушення, то ніякого ефекту не буде», - наголосив архітектор проекту.

До розробки проекту, за словами Володимира Заболотного, долучилися археологи, які в різні часи проводили пошукові роботи у Володимирі-Волинському, але роботи над ним триватимуть і надалі.

Категорія: Державний історико-культурний заповідник „Стародавній Володимир” | Переглядів: 847 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]