Головна » 2020 » October » 11 » У Волинському краєзнавчому музеї – виставка про ГУЛАГ, жертв радянського та путінського режимів
09:41
У Волинському краєзнавчому музеї – виставка про ГУЛАГ, жертв радянського та путінського режимів
У Волинському краєзнавчому музеї – виставка про ГУЛАГ, жертв радянського та путінського режимів

На стендах, представлених Українським інститутом національної пам’яті, – історії про сильних духом українців. Про це повідомляється на інтернет-сторінці «Волинь-нова».

До каталогу, який представили у Волинському краєзнавчому музеї, увійшли матеріали двох виставок: «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» та «Тріумф людини. Українці, які перемогли ГУЛАГ».

Імперія ГУЛАГ розпочала свою роботу із становленням радянської влади і продовжила вбивати після падіння нацизму. У радянських концтаборах режим винищував українську націю. Але українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували, здавалося б непереможну, імперію ГУЛАГу.

Як розповіла представниця волинського відділення Українського інституту національної пам`яті Леся Бондарук, Друга світова війна в Україні не закінчилася з вигнанням нацистів. Уже 7 травня 1944 року зі Здолбунова пішов перший ешелон з 515 українцями Рівненської й Волинської областей. На цій виставці, власне, показана вся історія перебування українців у таборах.

«Тему підготували через призму людських доль. Направду багато фактів шокуючими були. Хотілося би, щоб ця виставка дала можливість сучасникам пізнати людей, які трималися до останнього. Їх не вдалося зламати морально», – поділилася Бондарук.

Вона також згадала долю сестри Лесі Українки, фото й коротка історія якої є на одному зі стендів: «Для мене теж були відкриттям спогади Ізидори Косач, яка валила ліс у таборі, хоч була викладачкою! Представники української інтелігенції просили всі роки її звільнити і нарешті її звільнили з нагоди чергового ювілею Лесі Українки».

На тому ж стенді є і розповідь про Норильский комбінат, сьогодні це світовий гігант у видобутку нікелю, має філії по всьому світу! Він збудований саме політв'язнями-українцями. Є й фото сучасника – Олега Сенцова, новітнього в'язня сумління, якому довелося зачерпнути життя в таборі путінського режиму уже в нинішній час.

На останньому стенді написана фраза: «Ми вас не залишимо». Вона стосується тих людей з України, які сьогодні перебувають в російському полоні.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 201 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]