Головна » 2018 » March » 28 » У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня
21:51
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня
У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку до Великодня

26 березня 2018 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Великдень» та розпочато заняття в школі писанкарства «Чарівний писачок».

До уваги відвідувачів представлена підбірка світлин, які відображають сучасні традиції святкування Великодня, зокрема головні атрибути, різних країн світу. Так, характерною особливістю німців є прикрашання великодніми яйцями дерев, криниць, фонтанів; велика кількість шоколадних яєць – особливість італійців; влаштування масових змагань з писанками біля президентського палацу – улюблена розвага в США, пошанування природи – важлива складова свята у датчан та інших народів тощо. Здавна важливим атрибутом Великодня для більшості європейських народів, зокрема й українців, є писанка. Однак не всі нині до свята створюють писанки та дотримуються давніх традицій їх орнаментування. В українців писанкарське мистецтво не лише збереглося, а й стало сьогодні важливим атрибутом свята і народним символом України. То ж на виставці демонструється понад триста писанок волинських майстрів-писанкарів з різних районів області, що стали учасниками Двадцять четвертого конкурсу «Волинська писанка третього тисячоліття».

На виставці представлені сувенірні писанки та глиняні моделі писанок, створені луцькими майстрами-гончарями Анатолієм Філозофом, Сергієм Столяруком, Жанною Миляшкевич, Віктором Дудкою, а також учнями Луцької художньої школи та вихованцями гуртка народних ремесел Баївської ЗОШ І-ІІІ ст., які вражають своїм різноманіттям.

В контексті виставки представлена колекція одягу «Трипільські спогади», викладача Нетішинської міської художньої школи Тетяни Погуральської, розроблена майстринею за мотивами трипільських символів, що використовуються і в писанковому розписі.

Учасниками відкриття виставки стали учні 5-Г класу Луцької ЗОШ № 10, які не лише ознайомилися з сучасними традиціями святкування Великодня, а й вивчали технологію створення традиційної української писанки восковим розписом. Вони розпочали заняття в школі писанкарства «Чарівний писачок», що діє впродовж багатьох років у Волинському краєзнавчому музеї.

Студенти кафедри дизайну Луцького національного технічного університету розробили для учасників практичних занять графічні схеми писанок з традиційними писанковими орнаментами.

То ж не втратьте можливість відвідати виставку та взяти участь у майстер-класах!

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 863 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]