Головна » 2016 » September » 24 » У вінок шани Великому Каменяреві
16:27
У вінок шани Великому Каменяреві
У вінок шани Великому Каменяреві

21 вересня 2016 року у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбувся літературно-мистецький захід під назвою “Я син народа”, присвячений 160-ій річниці від дня народження Івана Яковича Франка. Відомо, що Великий Каменяр був добре знайомий з нашим видатним земляком Липинським, деякий час вони листувались, а окремі дослідження історик друкував у “Літературно-науковому віснику”, редагованому Франком.

У святково оформленій конференц-залі музею – портрет письменника, заквітчаний декоративним рушником з Дрогобиччини, велика виставка літератури та бойківської вишивки.

Сценарій побудовано на діалозі ведучих свята Лариси Кошицької і Наталі Гатальської та Юрія Туровського, який створив переконливий образ молодого Івана Франка. Поетичні твори Великого Каменяра майстерно читали гостя з Луцька, заслужена артистка України Галина Кажан (“Притча про любов”, “Притча про красу”), затурчанки Оксана Поплавська (“Мойсей” (пролог) і Наталя Гатальська (“Не пора, не пора”). Казку “Лисиця та Журавель” інсценізували юні аматори сцени Настя Бутовин і Юрко Чопко, а відомий монолог Захара Беркута у виконанні Віталія Кушніра прозвучав особливо актуально у наш тривожний час. Сцену з драми “Украдене щастя” талановито зіграли молоді педагоги Затурцівської СЗОШ “Центр освіти” Ольга Бровченко, Роман Пахальчук і Микола Марцих. Ілюстрацією до сценарію свята стали відеоматеріали картин карпатської природи, фортеці Тустань, колоритне вбрання учасників фестивалю рицарських боїв і середньовічного танцю.

На святі виступила землячка Івана Франка Надія Кушнір та було продемонстровано документальний фільм “Перехресними стежками від Колодяжного до Нагуєвич” (автори Галина Кажан і Валерій Фетисов).

Глядачами та учасниками урочистості стали старшокласники Затурцівської ЗОШ імені В.К.Липинського з педагогами Галиною Марчук, Іриною Бойко і Надією Гаган.

Організатори свята – працівники Затурцівського музею (завідувач Віталій Кушнір), сільської бібліотеки (завідувач Любов Левчик) і члени осередку Просвіти “Джерело”.

Наталя Гатальська
провідний науковий співробітник музею

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 726 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]