Головна » 2015 » August » 5 » У Торчинському музеї писатимуть великоформатну картину, кошти від продажу якої спрямують на допомогу бійцям АТО
16:08
У Торчинському музеї писатимуть великоформатну картину, кошти від продажу якої спрямують на допомогу бійцям АТО
У Торчинському музеї писатимуть великоформатну картину, кошти від продажу якої спрямують на допомогу бійцям АТО

   Великоформатну картину «Волинський Загорів – символ духовності, незламності, патріотизму» розміром 180*100 см впродовж двох днів писатимуть 10 художників з Луцька та району в рамках пленеру, який відбувається в Торчинському народному історичному музеї імені Григорія Гуртового та селі Новий Загорів Локачинського району. Про це інформує прес-служба Благодійного фонду «Волинь-2014». Окрім того, художники напишуть індивідуальні роботи, які 23 серпня цього року презентують глядачам в Торчинському музеї та організують аукціон. Усі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу бійцям АТО. Про це розповів директор Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександр Мельник.

   За його словами, захід присвячений Дню Незалежності України: «Тема «Загорів волинський» дуже тісно пов’язана з темою боротьби та жертовності за Незалежність України. Ми розповідатимемо про події, які відбулись в Новому Загорові в 1943 році. 8-11 вересня там відбувся дуже великий бій між чотою УПА (44 людини) та німецькими військовими формуваннями. Більшість вояків цього бою самовіддано стояли до самого кінця в Загорівському монастирі. Це – був форпост для бійців УПА. Подвиг 44-ох бійців, яких очолював Андрій Марцинюк «Береза» полягав в тому, що вони протистояли значно переважаючій силі німецьких військ. За різними підрахунками їх було в 20-30 разів більше, ніж повстанців, але навіть при такій чисельній меншості, зуміли втриматися і не здати монастир. 29 бійців загинули, а 16 пішли на прорив т вирвалися з оточення».

   Фінансову підтримку пленеру художників надав Благодійний фонд «Волинь-2014». Його виконавчий директор Володимир Кривович розповів, що благодійна організація вже досить тривалий період часу допомагає українським хлопцям та їх сім’ям, які відстоюють Незалежність України. «В найближчу неділю ми відправляємо дітей учасників АТО на відпочинок на озеро Світязь, де вони займатимуться патріотичним вихованням», – сказав він.

   Від фундаторів Фонду він подякував директору Торчинського музею та його засновнику: «Тут люди можуть по іншому побачити історію України. Якби такі музеї та такі патріоти України були й на Сході, то, думаю, цих подій нині там не було б».

   За словами Володимира Кривовича, одним із статутних завдань БФ «Волинь-2014» є патріотичне виховання молоді. «Ми вважаємо, що патріотизм полягає не лише в тому, щоб вчити молодь користуватись зброєю чи тренувати м’язи, а та робота над якою працюєте Ви – підготовка духу та ідеї. Це те, над чим необхідно працювати. Ми допомагали й продовжуватимемо допомагати з підготовки матеріалів, які допоможуть нашій молоді сформувати справді незалежну та самосвідому людину», - підкреслив він.  

   На згадку про пленер, директор Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександр Мельник подарував Володимиру Кривовичу книгу Григорія Гуртового «Волинь – край козацький».

Категорія: Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового | Переглядів: 705 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]