Головна » 2021 » August » 22 » У свій 10-й рік народження Затурцівський музей відкриє виставку неймовірних рушників
11:31
У свій 10-й рік народження Затурцівський музей відкриє виставку неймовірних рушників
У свій 10-й рік народження Затурцівський музей відкриє виставку неймовірних рушників

22 серпня у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського, що у Володимир-Волинському районі, відкриють унікальну виставку неймовірних вишитих рушників. Там будуть представлені рукотворні роботи сестер Світлани та Галини Махонюк із села Овадне Володимир-Волинського району, – повідомили сьогодні на інтернет-сторінці «Волинь-нова».

«Є пам’ять, відлуння про тебе у людях, продовженням цвіту є плід у гіллі» (Анатолій Махонюк). Фото з архіву «Газети Волинь»

Сьогодні музею виповнюється 10 років. Із цієї нагоди там відкриють експозицію вишиваних рушників Світлани і Галини Махонюк «Увічнені в рушниках». 50 робіт розміщено на другому поверсі. Побачити унікальні полотна можна буде з 13 години.

Довідково:
22 серпня 2011 року в селі Затурці Локачинського району урочисто відкрито меморіальний музей В’ячеслава Липинського. У родинному будинку садиби Ліпінських створено єдиний в Україні і світі музей відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.

Ім’я видатного земляка тривалий час замовчувалось і було мало відоме в Україні. 10 червня 1990 року майже через 60 років по його смерті було впорядковано територію католицького цвинтаря в Затурцях та відновлено могилу В’ячеслава Липинського. В українській пресі з’явились перші публікації про Великого Українця, громадськість підняла питання про охорону пам’ятних місць, пов’язаних з його іменем та створення меморіального музею.

29 травня 1995 року Волинським обласним управлінням культури було видано наказ про організацію в колишній садибі Ліпінських в с. Затурці меморіального музею В’ячеслава Липинського, відділу Волинського краєзнавчого музею. Розпочались ремонтно-реставраційні роботи по відновленню двоповерхової будівлі 30-х років ХХ століття та пристосування її під музей. Науковці музею налагодили стосунки з родичами В.Липинського у Польщі, зав’язали листування з Президентом Східно-Європейського дослідного інституту імені В. К. Липинського у США, зібрали значну кількість експонатів.

Унікальну колекцію особистих речей та документів В’ячеслава Липинського та його родини вдалося сформувати завдяки його доньці Єві Ліпінській-Сендзеловській з Лондона, племінникам Яну і Казиміру з Кракова та Єжи Ліпінським з Гданська. Для майбутнього музею було передано біля 200 експонатів, серед них: документи, листівки, фото, особисті речі. До особливо цінних пам’яток належать першодруки творів, особисті документи В.Липинського (атестат зрілості, 1902 рік; Послужний список 1918 року; Уповноважуюча грамота уряду Української держави 1918 року за підписом гетьмана Павла Скоропадського), оригінали портретів Марії і Станіслава Ліпінських. Колекція ділиться на шість тематичних частин: «Володимир Ліпінський і родина», «Казимір Ліпінський і родина», «Село Затурці», «Маєток Ліпінських у Затурцях», «Станіслав Ліпінський і родина».

Згідно наукової концепції музей має чотири експозиційні, виставковий і конференц зали. Експозиція музею розкриває історико-етнографічне тло середовища, в якому жила родина Ліпінських у Затурцях на Волині, родовід, господарський та селекційний доробок родини; життєвий шлях В’ячеслава Липинського; його громадсько-політичну, державну та наукову діяльність. Відтворено фрагменти інтер’єрів будинку «Кабінет Станіслава Ліпінського», «Вітальня», «Кабінет В’ячеслава Липинського». Експозиція охоплює хронологічний період тривалістю 100 років – з 1839 по 1939 роки.

Категорія: Затурцівський меморіальний музей В.Липинського | Переглядів: 281 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]