Головна » 2016 » March » 10 » У Шевченківській світлиці відбулася історична година «Сучасний Шевченко»
11:02
У Шевченківській світлиці відбулася історична година «Сучасний Шевченко»
У Шевченківській світлиці відбулася історична година «Сучасний Шевченко»

   У меморіальній експозиції ”Шевченківська світлиця Миколи Куделі” – секторі Волинського краєзнавчого музею, відбулася історична година ”Сучасний Шевченко”, присвячена 202-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.

   Тема заходу – сприйняття творчості Тараса Шевченка у 21 столітті, актуальність його творів крізь призму політичного та соціального життя українців. Образ Кобзаря на Майдані під час Революції Гідності висвітлено на виставці ”Шевченко і Майдан”, адже 2014 став не лише роком Українського Генія, цей рік – переломний і націєтворчий для нашої держави.

   На фронтах Другої світової війни, в бункерах УПА борці за Україну хотіли мати поруч із набоями найдорожчу для них книжку – ”Кобзар” Тараса Шевченка. На заході для широкого загалу був представлений ”Кобзар”, виданий у 2015 році. Книгу адресовано українським воїнам, які відстоюють незалежність на Сході України. Трагічні і водночас героїчні події знову ставлять перед нами феномен Тараса Шевченка. Вони спонукають багатьох сучасників по новому поглянути на його творчість і відзначити дивовижну актуальність ідей Кобзаря нашому тривожному часу.

   Окремим акцентом заходу був показ на прикладі Миколи Куделі місця і ролі Шевченка в житті та діяльності простого українця, як патріотичного виховного чинника та зразка служіння Україні та українському народу.

   Присутні на заході студенти Національного університету харчових технологій відкрили для себе по-новому справді сучасного та актуального Шевченка, який, якби жив сьогодні, був би на перовій буремних подій.

   Також цього дня до музейної світлиці завітали члени Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства ”Просвіта”.

   Сьогодні важливо читати твори Шевченка не просто як чудові поетичні шедеври, а шукати відповіді на проблеми сьогодення через співпереживання і переосмислення минулого. Для національного самозбереження варто почути нарешті голос свого генія і пророка, голос Тараса Шевченка. Це єдиний спосіб досягти такої вистражданої і омріяної перемоги, перемоги над внутрішнім і зовнішнім ворогом.

Фото Л. Максимова

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 752 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]