Головна » 2021 » June » 7 » У Шацькій громаді почали працювати над питанням створення краєзнавчого музею
16:24
У Шацькій громаді почали працювати над питанням створення краєзнавчого музею
У Шацькій громаді почали працювати над питанням створення краєзнавчого музею

Зустріч на цю тему у форматі круглого столу відбулась 28 травня у приміщенні Шацької районної філії Волинського обласного центру зайнятості, – про це інформує Шацька селищна рада.

Сергій Карпук, Шацький селищний голова, став ініціатором заходу і взяв у ньому безпосередню участь. До діалогу долучилися Мирослава Терета, директор центру, Людмила Єрофєєва, заступник селищного голови, Адам Дударчук, голова організації ветеранів, Неля Сацюк, підприємиця, голова громадської організації «Небайдужі Шацької громади», Петро Зуб, підприємець, екскурсовод, краєзнавець, фахівці «Центру розвитку громади» та відділів селищної ради.

Потреба відкриття в громаді музею назріла давно, адже ми живемо в унікальному краї, багатому своєю природою, історією, культурою, звичаями. Багато цінних експонатів нашої матеріальної і духовної спадщини зберігаються сьогодні в приватних колекціях, у шкільних музеях, кімнатах при клубах і будинках культури. Потрібно зібрати їх в одному місці і презентувати як місцевим жителям, зокрема школярам, студентам, так і туристам, які відвідують наш край, – зазначив очільник громади.

Учасники обговорили питання пошуку місця (будівлі) під музей і зійшлися на думці, що заклад повинен розташовуватися в приміщенні колишньої початкової школи по вул. Шевченка в смт Шацьк (біля районної філії Волинського ОЦЗ), оскільки це центр селища, куди зручно дійти, доїхати, де можна облаштувати стоянку для авто.

Але, зі слів Сергія Карпука, лише на те, щоб привести у відповідність документацію на цю будівлю, потрібні  понад 5 млн. грн. Немалі кошти на оформлення документів та будівництво можливо залучити, пишучи проєкти, беручи участь у конкурсах і вивчаючи можливість фінансування з Євросоюзу.

Саме цим буде займатися найближчим часом новостворена робоча група. Одночасно розпочнеться процес збору інформації та старовинних речей, до якого будуть залучені вчителі-історики та небайдужі жителі громади. Домовилися, що зібрані матеріали та експонати тимчасово зберігатимуться в одному з навчальних закладів громади.

Присутні не оминули увагою і питання про директора музею. На зустрічі обговорили декілька варіантів, але загалом пошук кандидатури триває.

Є надія, що в Шацьку в найближчі роки запрацює краєзнавчий музей як науковий і духовний центр краю, що відіграватиме велику роль у збереженні історичної пам’яті та робитиме свій вклад в економіку через культурний туризм.

Переглядів: 249 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]