Головна » 2017 » May » 26 » У селі Пульмо знайдено предмет воїна-вікінга
15:31
У селі Пульмо знайдено предмет воїна-вікінга
У селі Пульмо знайдено предмет воїна-вікінга

Нещодавно в селі Пульмо Шацького району, на березі озера Пулемецьке, було знайдено бронзову в позолоті накладку на ремінь із зображенням сюжету зі скандинавської міфології «Шлях воїна в Вальхаллу (дім-рай)», – повідомляє КОРДОН.

Така річ могла належати тільки знатному воїну-вікінгу, котрий так просто не міг втратити подібного предмета, адже він уособлював його віру в потойбіччя.

“Накладка розміром 2,7х3 см прикрашена випуклим литим малюнком. Зверху і внизу зображені «дах» та «підлога» Вальхалли, по краях «даху» знаходяться голови воронів. Боки предмета прикрашені двома вовками, центр – можливо двома зміями”,– розповів археолог Сергій Демедюк.

Малюнок накладки з с. Пульмо (автор шацький художник Микола Крат)

Ширший аналог сюжету з накладки, зі слів Демедюка, знайдено на камені в місті Бірка, у Швеції. На якому зображено шлях воїна в Вальхаллу. Вершник на коні з мечем в руці. Його супроводжують два вовки – Гері і Фрекі. Вище зображено корабель Одіна “Скідбландір”, над яким видно ще двоє його супутників – ворони Хугін і Мунін. Все це увінчує зображення Вальхалли, яка схематично зображена у вигляді шатра.

Камінь з Бірки (Швеція) та поясна накладка із зображенням Вальхалли

Вальхалла – це рай для воїнів. У германо-скандинавській міфології – житло бога Одіна, де за його вибором спочивають воїни після смерті. Західні ворота Вальхалли пильнують два вищезгаданих вовки, які разом з воронами і зміями є тотемними тваринами цього язичницького бога.

За легендою Вальхалла — величезна зала, що має 540 дверей, за якими спочивають по 800 бійців. Щодня воїни одягають обладунки та б’ються в смертельних дуелях, після чого воскресають і бенкетують.

Задля викорінення традиційних вірувань, християнство прирівнює Вальхаллу до пекла. А воїни, які там спочивають, ототожнюються з демонами.

Зображення бога Одіна у супроводі тотемних тварин

Як зазначив неодноразовий керівник археологічних експедицій, це вже третій скандинавський предмет знайдений на цьому масиві в селі Пульмо. Також відомі прикраси вікінгів з інших навколишніх населених пунктів – з Шацька, Головна, Любомля.

На Волині питання присутності північних воїнів є маловивченим, тому кожен предмет є дуже цінним.

До відкриття шацького музею, прикраса передана на тимчасове зберігання у Волинський краєзнавчий музей, де і знаходиться від 19 травня 2017 року, згідно акту передачі предмета.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 594 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]