Головна » 2019 » April » 12 » У музеї презентували виставковий проект «Замлиння» (ФОТО, ВІДЕО)
13:07
У музеї презентували виставковий проект «Замлиння» (ФОТО, ВІДЕО)
У музеї презентували виставковий проект «Замлиння» (ФОТО, ВІДЕО)

11 квітня у Музеї волинської ікони відкрилася виставка «Замлиння», що стала підсумком роботи Міжнародних пленерів іконопису та сакрального мистецтва 2011–2018 рр., які проходили на Волині в Інтеграційному центрі «Карітас» у с. Замлиння Любомльського району (директор Ян Бурас).

Учасники пленерів – знані іконописці України та Польщі, викладачі та студенти Львівської національної академії мистецтв, Варшавського університету. Патронат проекту здійснює Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку. Кожен пленер мав свою тематику: «Святі Польщі і України» (2011), «Мандруючі святі» (2012), «Святі Волині» (2013), «Чотири сторони світу. Материнство» (2014), «Святі миротворці» (2015), «Боже милосердя» (2016), «П’ятикнижжя в іконі» (2017), «Знаки часу» (2018). Творчі результати пленерів побачили відвідувачі більше 60-ти виставок у містах Польщі та України.

У заході взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римсько-католицької церкви Віталій Скомаровський, Луцький екзарх Української Греко-Католицької Церкви Йосафат Говера, декан богословського факультету Волинської православної богословської академії Православної Церкви України Василій Лозовицький, голова просвітницького відділу Волинської єпархії Української Православної Церкви Валентин Марчук, голова Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук.

Виставка «Замлиння» репрезентує 56 найбільш яскравих робіт за всі попередні роки і є втіленням духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. Польські та українські мистці репрезентують своє бачення християнської тематики, реалізовують його як у традиційній іконі, та і у стилістиці сакральної картини. Виконані у різних техніках та стилях, іконописні декоративні композиції сповнені символами та метафорами, що поєднують у собі не лише сакральне, а й філософське тлумачення людської сутності.

Під час презентації проекту була гарна нагода особисто поспілкуватися з організаторами і учасниками пленерів та обмінятися враженнями.

Джерело: Музей волинської ікони

Фото Л. Максимова

Відео Sfera-TV Lutsk:

Категорія: Музей волинської ікони | Переглядів: 658 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]