Головна » 2016 » September » 25 » У музеї презентували нове видання «Лісової пісні»
10:49
У музеї презентували нове видання «Лісової пісні»
У музеї презентували нове видання «Лісової пісні»

Цього тижня Луцьк відвідала делегація науковців з м.Ченстохова (Польща). Доктори наук та аспіранти академії ім. Яна Длугоша взяли участь в Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми сучасної славістики» на базі Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки. 23 вересня у приміщенні Музею Лесі Українки відбулась зустріч делегатів з луцькою молоддю. Про це інформує ГО Центр вільної освіти і культури.

Під час неформального спілкування основна увага була приділена питанням українсько-польських наукових, культурних взаємин. Юних лучан також привабила можливість комунікації польською мовою з її питомими носіями, аби покращити свої навички.

Під час зустрічі доцент кафедри української літератури Інституту філології та журналістики Олена Маланій ознайомила присутніх з музейною експозицією, розповіла про українсько-польський вектор творчості Лесі Українки, активність родини Косачів на Волині. Було презентовано унікальне видання «Лісової пісні» українською та польською мовами.

Аспірант Ян Качмажик поділився своїми роздумами з приводу зустрічі: «Цікаво, що наш приїзд насичений не лише науковими заходами: ми маємо змогу краще пізнати ваше місто, культуру, поспілкуватись з місцевою молоддю. В світі тепер справді є чимало конфліктів на грунті національної інакшості, етнічних ознак. Після сьогоднішньої зустрічі у музеї я вкотре переконався, що людям-космополітам (як Леся Українка, наприклад) не просто легко уникнути суспільних стереотипів, а вони можуть навчати інших бути відкритими і необмеженими. Це важливо!»

Захід у музеї відбувся в рамках реалізації проекту «Межі культур» за фінансової підтримки програми Британської Ради «Активні громадяни». Організатор – ГО Центр вільної освіти і культури».

Категорія: Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки | Переглядів: 753 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]