Головна » 2020 » August » 26 » У Музеї Корсаків діє виставка творів, що лікують (ФОТО, ВІДЕО)
13:19
У Музеї Корсаків діє виставка творів, що лікують (ФОТО, ВІДЕО)
У Музеї Корсаків діє виставка творів, що лікують (ФОТО, ВІДЕО)

275 робіт 180 митців з України, Росії, Німеччини, Індії, Англії та Австралії експонують у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, що в Луцьку. Презентували арт-проєк «Антиципація + Імунітет» у День Незалежності, 24 серпня, в новій виставковій локації музею – «Урбан-залі», площею 1100 квадратних метрів. Про це повідомляють Волинські Новини.

Як розповіли організатори, проєкт стартував ще в квітні, під час запровадження перших карантинних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусної інфекції. Як пояснили, кардинальні зміни притаманні не тільки природі чи людині, а й мистецтву, на яке теж впливають політичні, соціально-побутові, економічні тощо фактори, зокрема й локдаун, що охопив увесь світ через COVID-19.

Про характер виставки, а також її роль розповів фундатор музею Віктор Корсак: «Ми переконані, що мистецтво – це соціальний аналог хромосоми. Воно забезпечує зберігання, передачу з покоління в покоління і реалізацію генетичної програми розвитку й функціонування духовності нації… Наша експозиція сформована у формі хромосоми. Кожна її частина (ген) відображає напрямок сучасного мистецтва. Кожна робота є унікальною і створена під впливом безлічі факторів (така-собі естетична мутація), що дає можливість нашим глядачам (художникам, мистецтвознавцям, галеристам, усім відвідувачам) позмагатися у футуризмі і передбачити, яким буде мистецтво у майбутньому, які мутації будуть сприятливими, а які «шкідливими. Хоча очевидно, що у цьому змаганні переможцем буде час».

«А ще, мистецтво є духовним кодом нації, який, зокрема, забезпечує резистентність до різноманітних деструктивних впливів (песимізму, агресії, негативу, заздрості, ненависті, несправедливості тощо), тобто мистецтво є носієм вродженого духовного імунітету. Також відомо, що мистецтво вивільняє нас від стереотипів та комплексів і забезпечує осмислення витісненої в підсвідоме інформації, що у прямому сенсі лікує нас від захворювань, які мають психосоматичне походження , що у свою чергу підвищує наш біологічний імунітет. Тому ми переконані, що ця експозиція, яка включає 275 робіт 180 митців із шести країн світу, забезпечить зростання як біологічної, так і духовної опірності усіх її відвідувачів», – наголосив Віктор Корсак.

Оглянути модерну експозицію в музеї можна до 15 жовтня.

Категорія: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків | Переглядів: 231 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]