Головна » 2021 » March » 1 » У Музеї історії Луцького братства пройшли лекції про життя родини Косачів у Луцьку
12:10
У Музеї історії Луцького братства пройшли лекції про життя родини Косачів у Луцьку
У Музеї історії Луцького братства пройшли лекції про життя родини Косачів у Луцьку

Ювілей Лесі Українки музей зустрів тижнем «народних читань» (безкоштовних відкритих лекцій) про перебування Косачів у Луцьку.

Слухачами зголосилися бути і добре підковані інформацією луцькі екскурсоводи, і юні студенти луцького педколеджу, а також досвідчені роками старші люди з луцького Територіального центру соціального обслуговування. У кожної авдиторії свій багаж знань про Лесю Українку, а насичений деталями луцький період склав ще один пазл знань про життя відомої української родини.

На фоні соціальної та етнічної структури луцького поспільства останньої третини XIX ст. слухачам пропонувалась розповідь про луцькі адреси родини, службові та громадські обов’язки батька, активність та уподобання матері, заняття і забави косачівських дітей. Лесина перша поезія, перші уроки музики, початок виснажливої боротьби з підступною хворобою, – це також Луцьк.

Важливим акцентом музейної розмови став факт участі Петра Антоновича Косача в діяльності Луцького Хресто-Воздвиженського братства (відновленого), проімперського за задумом, але продуктивного за конкретними справами громадського об’єднання тодішніх лучан. Власне йшлося про те, наскільки корисним для міста стала участь в цій організації батька славетної поетеси, випускника Київського університету, який товаришував з відомим істориком-археографом Орестом Левицьким. Своєрідним ключиком для розгадування цієї луцької таємниці став дитячий рисунок молодшого з косачівських синів – семирічного Миколки. А на рисунку – Луцький замок з арсеналом зброї… із реалій замкової ревізії 1552 року.

Ще однією темою, з якою познайомились слухачі лекторію, це історія взаємин Лесі Українки і Агатангела Кримського. Про приятелювання та побратимство цих двох споріднених душ була нагода говорити в межах нещодавно відкритої в музеї стаціонарної виставки з нагоди  150-річчя відомого українського орієнтолога «Найкращий кримський подарунок Україні».

Перші безкоштовні музейні читання з присвятою 150-річному ювілею від дня народження Лесі Українки пройшли успішно.

Замовити лекцію можна за телефонами: 72-33-71, 095 785 2481.

Олена Бірюліна,
лекторка, завідувачка Музею історії Луцького братства

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 203 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 3.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]