Головна » 2018 » August » 23 » У Музеї історії Луцького братства говорили про геральдичну грамотність й презентували хоругву
22:36
У Музеї історії Луцького братства говорили про геральдичну грамотність й презентували хоругву
У Музеї історії Луцького братства говорили про геральдичну грамотність й презентували хоругву

До Дня Державного Прапора та з нагоди величного свята Незалежності України у Музеї Луцького братства відбулась зустріч геральдистів і представників луцької громади. Під час зустрічі була вперше представлена новостворена хоругва Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого) – громадської організації, яка визнає себе спадкоємцем традицій історичного братства в Луцьку.

Голова братської організації Андрій Бондарчук, провісник Незалежності – народний депутат України 1-го скликання, розповів про функціонування братства на сучасному етапі та про ідею відтворення історичної братської інсиґнії.

Олена Бірюліна, музейник, дослідник Луцького братства, член Українського геральдичного товариства, розкрила символіку відтвореного на хоругві історичного братського герба, розповіла про походження та зміст інших елементів хоругви. Виготовлена хоругва в луцькій монастирській майстерні за макетом дизайнера Миколи Слатова, при фінансовій участі Андрія Бондарчука та організаційній участі Ігоря Бурчака, к.т.н., професора Луцького національного технічного університету.

В обговоренні новоствореного геральдичного твору взяв участь Геннадій Бондаренко, к.і.н., професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступник голови Геральдичної комісії Волинської облдержадміністрації. Він також доповів присутнім актуальну ситуацію з впровадженням нових регіональних та державних геральдичних символів. Цікаву дискусію про символіку продовжив намісник Луцького Хрестовоздвиженського монастиря о. Никодим (Смілий).

Не забули під час заходу і про хоругву-попередницю, яка з 1991 р. вірно служила парафіянам братського Хрестовоздвиженського храму й місцевим патріотам початку Незалежності. Зокрема, цікаву і повчальну історію про участь цієї хоругви в 1991 р. у всесвітньому християнському з’їзді молоді в польському Ченстохові розповіла реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович. Від імені сучасних братчиків А. Бондарчук передав цю хоругву до фондів обласного музею.

На завершення зустрічі її ініціатор Олена Бірюліна виконала приємне доручення від імені Андрія Гречила, голови Українського геральдичного товариства (Львів), й передала два комплекти видання УГТ «Знак» за 1993 – 2017 рр. волинським науковим інституціям в Луцьку: Волинському краєзнавчому музею (директор Анатолій Силюк) та Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки (директор Людмила Стасюк).

На завершення музейного заходу його учасники взяли участь у колективному знімку.

Олена Бірюліна,
завідувачка Музею історії Луцького братства

Фото Леоніда Максимова

Категорія: Музей історії Луцького братства | Переглядів: 559 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]