Головна » 2016 » February » 28 » У Львові рятуватимуть давні ікони з Володимир-Волинського музею
15:01
У Львові рятуватимуть давні ікони з Володимир-Волинського музею
У Львові рятуватимуть давні ікони з Володимир-Волинського музею

   Понад десяток експонатів сакрального мистецтва Володимир-Волинський історичний музей днями відправив на реставрацію до Львова. Оновленням ікон періоду кінця ХVІІІ – ХІХ століть займатиметься філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України, – пише “Слово Волині”.

   На облуплених, протертих від часу і, подекуди, з дірками полотнах – лики святих, Богородиця, Ісус Христос, але найчастіше зустрічаються зображення Юрія Змієборця. Як зазначає директор музею Володимир Стемковський, мабуть, недарма постать цього воїна на гербі Володимира, адже він один з найшановніших святих. Яке походження цих давніх ікон працівники музею достеменно не знають, утім, припускають, що більшість з них привезено з Холмщини під час депортації українців, котрі поспіхом забирали ікони з місцевих храмів. Частина експонатів намальовані в одному стилі, тож, ймовірно, вони належать пензлю одного майстра. Картини потрапили до фонду музею ще в радянські часи атеїзму, тож цілком природно, що таке мистецтво належно не шанувалось, тож ікони припадали пилюкою та псувались протягом десятків років.

   Володимир Стемковський каже, що частина картин на релігійну тематику потрапили до музею з приватних колекцій заможних людей, для яких художники писали на замовлення.

   З програмою реставрації пам’яток історії Міністерства культури Володимир-Волинський музей співпрацює вже протягом десяти років. Щоразу, коли співробітники музею подають заявки з проханням відреставрувати той чи інший експонат, до них приїжджають експерти зі Львова, котрі і визначають чи варто цій речі продовжувати життя. Колекцію володимирських ікон фахівці оцінили досить високо, тож подали відповідну заявку до Мінкульту. Музейники кажуть, що зраділи, коли дізнались, що потрапили у першу десятку музеїв, чиї експонати підлягають реставраційним роботам, утім радість затьмарила нова проблема – цінний крихкий вантаж потрібно бережно перевезти до Львова. З транспортуванням охоче погодився допомогти місцевий підприємець Микола Юнак, за що працівники музею йому дуже вдячні. –– Скільки я працюю музеї, це вперше, коли підприємець відразу погодився допомогти після першого ж звернення, - зазначає Володимир Стемковський.

   Скільки часу триватимуть реставраційні роботи, наразі невідомо. Директор музею припускає, що не менше року, адже майстерня реставраторів обслуговує всю Західну Україну. Втім, коли відреставровані ікони повернуться до Володимира, виникне ще одна проблема – їх не буде де їх виставляти, адже експонатів сакрального мистецтва вистачає на кілька виставкових залів, а місця у музеї катма. Тож було б цілком доречно, якби у місті відкрили окремий підрозділ музею з історії сакрального мистецтва Володимирщини, де окрім ікон експонуватимуть церковні стародруки, іконостаси та інші цінні пам’ятки.

Категорія: Володимир-Волинський історичний музей | Переглядів: 908 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]