Головна » 2016 » December » 21 » У Львові представили реставроване полотно Кранаха з Волинського краєзнавчого музею
11:15
У Львові представили реставроване полотно Кранаха з Волинського краєзнавчого музею
У Львові представили реставроване полотно Кранаха з Волинського краєзнавчого музею

У Львівській філії Національного наукового-дослідного реставраційного центру України завершено реставрацію картини німецького живописця і графіка епохи Ренесансу, майстра живописних і графічних портретів, жанрових і біблійних композицій Лукаса Кранаха старшого «Портрет Йогана IV Ангальт-Цербстського» з колекції Волинського краєзнавчого музею. Її презентація відбулася 16 грудня у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбуку генеральний директор галереї Тарас Возняк.

Лукас Кранах старший (1472–1553) – один із найвидатніших митців Північного Відродження. «Портрет Йогана IV Ангальт-Цербстського» є єдиним твором Кранаха у музеях України.

Полотно потрапило до музею після затримання митною службою 2012 року на міжнародному пункті пропуску «Ягодин» при спробі вивезення за межі України. 2013-го за вироком Любомльського районного суду Волинської області твір передали у державну власність. Відділ державної виконавчої служби Луцького управління юстиції доручив Слідчому відділу УСБУ у Волинській області здійснити розпорядження конфіскованою картиною. Відтак відбулася її передача на постійне зберігання до фондів Волинського краєзнавчого музею.

Реставрували «Портрет Йогана IV Ангальт-Цербстського» у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України упродовж року. Також було проведено низку експертних досліджень у Києві та Львові.

Кілька днів тому полотно представили громадськості Львова. Картину можна буде побачити впродовж місяця. Потім її відвезуть до Луцька.

«Цією презентацією фантастичного художника Північного Відродження – Лукаса Кранаха – Львівська національна галерея мистецтв розпочинає цикл виставок однієї картини, – повідомляє Тарас Возняк. – І завжди це буде шедевр. У Львові портрет Йогана IV Ангальт-Цербста буде місяць – не пропустіть. Це важливо не так Кранаху, як вам».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 599 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]