Головна » 2015 » November » 27 » У Луцьку вшанували пам’ять святого Мученика Данила Братковського (ФОТО, ВІДЕО)
У Луцьку вшанували пам’ять святого Мученика Данила Братковського (ФОТО, ВІДЕО)

26 листопада 2015 року минуло ось уже 6 років, як вперше ініціатором вшанування Данила Братковського (бл. 1642 – 1702) – святого Мученика, поета-гуманіста, борця за волю України виступив Художній музей м. Луцька.

Цьогоріч поминальна хода розпочалась із Луцького замку, де був ув’язнений у Стировій вежі Данило Братковський. В події взяли участь представники українського духовенства, козацтва, інтелігенції, студентської молоді, громади міста Луцька і всіх небайдужих патріотів.

Поминальна хода зупинилась на місці страти Данила Братковського на ешафоті 1702 року (нині площа Ринок, вул. Драгоманова).

У Хрестовоздвиженській церкві духовенством Луцька було звершено канон в пам’ять святого Мученика Данила Братковського. Кожен присутній став учасником спільної братської молитви до Нього.

До поминальної промови долучився Андрій Іванович Бондарчук, зусиллями якого було повернуто ім’я Данила Братковського Волині і Україні.

Отець Никодим, насельник Жидичинського монастиря зауважив, що не раз люди питають: «А навіщо стільки святих?», і відповів: «Як не буває людині забагато повітря, так і не може бути забагато святих, які наближені до Бога і моляться за нас».

До громади звернувся також Віктор Федосюк, отаман Козацького Стрілецького Братства.

Богдан Шиба, будучи мером Луцька у 2009 році підтримав ініціативу пошанування пам’яті про Данила Братковського.

Братська трапеза з хлібом та вином на знак духовної єдності.

Кожен присутній мав змогу долучитись до жалобного дзвону, як символу пам’яті вдячних нащадків.

У крипті Хрестовоздвиженської церкви упокоївся прах святого Мученика Данила Братковського.

Джерело: Художній музей

Відео Волинської ОДТРК:

Категорія: Художній музей | Переглядів: 880 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 0.0/0