Головна » 2018 » November » 29 » У Луцьку відбувся українсько-польський форум (ФОТО, ВІДЕО)
11:20
У Луцьку відбувся українсько-польський форум (ФОТО, ВІДЕО)
У Луцьку відбувся українсько-польський форум (ФОТО, ВІДЕО)

Волинь стала платформою для діалогу між українською та польською стороною. Трапилося це під час тематичного форуму, що відбувся у Волинському краєзнавчому музеї 28 листопада 2018 року.

Розпочався захід вступним словом начальника управління культури, з питань релігій та національностей обласної державної адміністрації Ольги Чубари, котра передала вітання від очільника області Олександра Савченка і побажала всім учасникам конференції плідної подальшої роботи. По тому ж зачитала вітальну адресу Степана Кубіва – голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

– Робота Українсько-польського форуму «Волинська платформа діалогу» сприятиме обом країнам у пошуку виваженої спільної оцінки подій минулого та напрацюванні консолідованих підходів для співпраці у подальшому, – переконаний Степан Іванович. А відтак, в адресі наголошує, що чи не вперше за останні роки організатори заходу створили можливість для обговорення компромісу, а не майданчик для поглиблення конфронтації.

Віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур, своєю чергою, подякував голові Волинського осередку «Меморіалу» імені Василя Стуса Олександру Жуку за ініціативу в проведенні форуму.

– Ми багато розмовляємо про польсько-український конфлікт з часу війни, але недостатньо уваги звертаємо на радянський і фашистський фактор у тім конфлікті, – зауважив Віце-консул. – Нині ж ми зустрічаємось у такий момент, коли Україна в черговий раз зазнає нападу з боку свого східного сусіда. Сьогодні вступає в дію воєнний стан. Мабуть, то хороший час, щоб відірватися трошки від наших сперечань та подивитися на польсько-українські відносини з перспективи майбутнього. У цей момент слід подумати, хто є справжнім ворогом, а хто є справжнім другом, наскільки Україна з Польщею – історично пов’язані. А наші суперечки та конфлікти – переносяться на долю наших народів.

Також Марек Запур висловив сподівання, що нинішня зустріч у такому форматі не стане останньою і всі разом українці й поляки шукатимуть нових шляхів, аби віднайти платформу, необхідну для подальшого діалогу.

По завершенню офіційної частини учасники Форуму приступили до обговорення питань форуму, серед яких, зокрема, і роль сталінського та гітлерівського режимів у посиленні конфронтації між українським та польським населенням.

Джерело: відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Відео Sfera-TV Lutsk:

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 440 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]