Головна » 2017 » May » 23 » У Луцьку відбудеться лекція про польського діяча-лобіста україно-польських відносин
16:21
У Луцьку відбудеться лекція про польського діяча-лобіста україно-польських відносин
У Луцьку відбудеться лекція про польського діяча-лобіста україно-польських відносин

25 травня, о 18:00, у актовій залі Волинського краєзнавчого музею (вул. Шопена, 20) відбудеться лекція-дискусія про борця за налагодження українсько-польських відносин Генрика Юзевського.

Генрик Юзевський – віце-міністр внутрішніх справ в уряді Семена Петлюри, державний діяч II Речі Посполитої, художник, історик. Вихідець із групи «пілсудчиків». Перебуваючи на посаді волинського воєводи у 1928-1938 роках, активно сприяв становленню польсько-українського порозуміння. Генрик Юзевський був прихильником розвитку місцевого самоврядування з залученням українських службовців та сконцентрував свої зусилля на збільшенні частки українців в органах місцевого самоврядування. Окрім того, він підтримував розбудову українських і польсько-українських громадських організацій i української освіти. Через свою проукраїнську позицію змушений був піти з посади.

Відомий історик Тімоті Снайдер назвав Генрика Юзевського героєм «мікроскопічної холодної війни» між СРСР та міжвоєнною Польщею. Найважливішим полем цього конфлікту були українські території, які обидві сторони вважали найслабшою точкою противника, а одну з головних ролей, в тому числі розвідувальних, відіграв власне Юзевський.

З нагоди 125 річниці народження з метою привернення уваги до особистості, яка ще в часи першої половини XX ст. пропагувала порозуміння та пропрацювала стратегію співпраці між Україною та Польщею, було започатковано ряд освітніх заходів.

Першим заходом буде лекція «Генрик Юзевський – спроба примирення польських і українських національних прагнень». Лектором виступить польський аналітик, коментатор і історик, працівник Польського Інституту Міжнародних Справ Лукаш Ясіна.

Планується також організувати конкурс наукових та публіцистичних робіт, тематичну виставку та круглий стіл на тему діяльності Генрика Юзевського. На осінь також до уваги громадськості буде запропоновано фрагмент спогадів Юзевського, присвячених періоду його праці в Луцьку.

Проект реалізовують Генеральне консульство Республіки Польща у місті Луцьк, ВОГО «Фонд місцевого розвитку» та Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Lutsk за участі Волинського краєзнавчого музею. Проект підтримано польським Міністерством Культури і Народної Спадщини.

Категорія: Волинський краєзнавчий музей | Переглядів: 564 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]