Головна » 2017 » December » 2 » У Луцьку готуються до 590-ої річниці з’їзду європейських монархів
19:13
У Луцьку готуються до 590-ої річниці з’їзду європейських монархів
У Луцьку готуються до 590-ої річниці з’їзду європейських монархів

У 2019-му році місто Луцьк відзначатиме 590-ту річницю з’їзду європейських монархів. З цієї нагоди у Луцьку відбудеться велика кількість різноманітних заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу нашого міста в Україні та за її межами. Луцьк розпочинає підготовку до річниці, повідомляє Відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.

Сьогодні відбулося перше засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення 590-ї річниці з’їзду європейських монархів. Участь у засіданні взяли виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт та заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич.

Розпочинаючи зустріч, Григорій Пустовіт зазначив, що ця подія є реально важливою не лише для нашого міста, а й для України загалом. Вона повинна привернути увагу усієї Європи.

Начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська розповіла про історичне значення з’їзду європейських монархів у розвитку міста Луцька. За її словами, саме у Луцьку у 1429 році зароджувалася європейська дипломатія, адже на початку XV століття Луцьк отримав європейське визнання. Тогочасне суспільство вийшло на новий рівень розвитку, а державні керманичі чітко зрозуміли, що конфлікти можна вирішувати шляхом дипломатичних перемовин. Ця подія створила передумови для розвитку Луцька як європейського міста. “Популяризуючи історію, ми розвиваємо не лише туризм у Луцьку, а й сферу послуг, транспорту, житлово-комунального господарства. Тому відзначення 590-ї річниці з’їзду європейських монархів повинне стати однією з найбільш знакових подій задля формування бренду нашого міста, адже красиве минуле формує красиве майбутнє,” - наголосила вона.

Григорій Пустовіт також додав, що під час організації заходів варто заручитися підтримкою представників Посольства Литовської Республіки, адже це наша спільна історія. Окрім цього, до проекту потрібно залучити потенціал Східноєвропейського національного університету та інших навчальних закладів, історико-культурного заповідника “Старе місто” та інших структур. Він закликав до співпраці та подання пропозицій щодо відзначення цієї масштабної історичної події громадські організації, творчі колективи, науковців, краєзнавців, істориків, меценатів та усіх небайдужих лучан.

В рамках відзначення 590-ї річниці з’їзду європейських монархів у Луцьку планується проведення різноманітних заходів науково-практичного, історико-культурного спрямування - конференції, урочисті прийоми та багато інших. Для їх успішного проведення необхідно привести у належний стан основні історичні локації, зокрема Театральний майдан, Замкову площу.

Під час засідання Григорій Пустовіт дав доручення членам оргкомітету підготувати попередні пропозиції протягом 14-ти днів. Наступне засідання відбудеться вже через два тижні. Працюватиме оргкомітет протягом усього періоду підготовки до події.

Члени громадських організацій, громадськість міста, науковців, істориків, усіх небайдужих жителів запрошують долучатися до спільної справи на користь рідного міста. Надсилайте свої цікаві ідеї на електронну адресу управління туризму та промоції міста Луцька [email protected]. Деталі за телефоном 777924, 777956.

Категорія: Луцький історико-культурний заповідник „Старий Луцьк” | Переглядів: 580 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]