Головна » 2018 » September » 11 » У Любомльському музеї провели зустріч з ветераном-прикордонником
10:38
У Любомльському музеї провели зустріч з ветераном-прикордонником
У Любомльському музеї провели зустріч з ветераном-прикордонником

У рамках проекту «Музейні діалоги» в Любомльському краєзнавчому музеї 10 вересня відбулася зустріч з Аркадієм Яворським – ветераном Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенантом у відставці, головою Ради організації ветеранів Державної прикордонної служби України Волинської області. Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Відкривав та вів захід директор музею Юрій Фініковський.

В рамках проекту гість розповів присутнім про свій життєвий шлях й професійну діяльність, поділився спогадами про життя в м. Любомль та на теренах Любомльського краю.

Участь в зустрічі взяли: заступник голови районної ради Сачук Ганна, керуючий справами райради Олексій Хом'як, голова Рівненської ОТГ Володимир Крижук, заступник голови Вишнівської ОТГ Василь Стрільчук, редактор газети «Наше життя» Сергій Боярчук, учні та вчителі ЗОШ№2 м. Любомль, працівники Любомльської ОТГ, жителі та гості м. Любомль та ін.

По закінченні заходу директор музею подарував Аркадію Яворському збірник матеріалів міжнародної конференції «Любомль та Любомльщина в українській та європейській історії», сувенірну продукцію музею. В свою чергу, генерал презентував для музею підбірку родинних фотографій.

Довідково:

Аркадій Семенович Яворський народився 14 листопада 1949 р. Середню освіту здобув у м. Любомль. Нагороджений орденом «Богдана Хмельницького» III ст., відзнакою «Почесний прикордонник України», медалями «За отличие в охране государственной границы СССР», «За мужність в охороні Державного кордону України», «Ветеран прикордонних військ» та ще 30 медалями СРСР, України та Республіки Польща. Має 40 літ військової служби, 44 роки загального трудового стажу.

А розпочав трудову діяльність майбутній генерал-лейтенант у 1966 р. слюсарем-газозварником Любомльського райоб’єднання «Сільгосптехніка». У 1967-1971 рр. – курсант Московського вищого прикордонного училища, 1971-1975 рр. – заступник та начальник прикордонної застави Львівського прикордонного загону Західного прикордонного округу. 1975-1978 рр. – слухач прикордонного факультету Військової академії ім. М. В. Фрунзе, 1978-1992 рр. – служба на командно-штабних посадах у військах Тихоокеанського та Камчатського прикордонних округів, у головному в штабі Прикордонних військ СРСР та Російської Федерації.

У 1992 р. Аркадій Яворський повернувся в Україну та до 1996 р. відповідав за формування Луцького прикордонного загону. З 1996-го по 2001-й – перший заступник командувача – начальник штабу Південно-Східного та Північно-Західного напрямів Прикордонних військ України, 2001-2004 рр. – командувач Південного напряму прикордонних військ України (начальник Південного регіонального управління Держприкордонслужби України), а з 2004-го до 2007-го – перший секретар із прикордонних питань Посольства України в Республіці Польща.

У подальший період Аркадій Семенович бере активну участь у громадському житті. 2008-2011 рр. – директор департаменту оборонної роботи Одеської міськради, а з 2009-го і донині – голова Ради організації ветеранів Південного напряму Державної прикордонної служби України, голова Ради організації ветеранів Державної прикордонної служби України Волинської області.

Категорія: Любомльський краєзнавчий музей | Переглядів: 501 | Додав: volyn-museum | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]